Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En çok mesaj

❖❖Güncel/YAZILIM❖❖ [*Point/Offıce] LibreOffice Sürüm (stable) version ✅

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör

LibreOffice’in yeni seriden 6.1.0 sürümünün ilk sürüm adayı çıktı. LibreOffice 6.1.1 RC1; sürüm takviminde belirtilen tarihten biraz geç biçimde tdf tarafından çıkarıldı. The Document Foundation (TDF), henüz resmi duyuruyu yapmadı ama paketler test edilmek üzere yansılardaki yerini aldı. Bunun, yalnızca test etmek amacıyla kullanıma sunulan bir sürüm olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılıyor. LibreOffice 6.1.1 RC1’i var olan LibreOffice kurulumuna paralel kurabilirsiniz.

Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulum yönergelerini incelemeniz önerilir. Sürüme ilişkin hataları Bugzillaüzerinden bildirebilirsiniz. LibreOffice 6.1.1 RC1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için resmi duyurusu yapıldıktan sonra sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.
LibreOffice 6.1.1 RC1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. Resmi duyuru yapılana kadar:


Resmi duyuru yapıldıktan sonra:


 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.1.1 RC2 çıktı


İlk sürüm adayı 28.08.2018‘de çıkarılan LibreOffice’in yeni 6.1.1 serisinden ikinci sürüm adayı çıktı. LibreOffice 6.1.1 RC2;sürüm takviminin belirtildiği biçimde tdf tarafından çıkarıldı. The Document Foundation (TDF), henüz resmi duyuruyu yapmadı ama paketler test edilmek üzere yansılardaki yerini aldı. Bunun, yalnızca test etmek amacıyla kullanıma sunulan bir sürüm olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılıyor. LibreOffice 6.1.1 RC2’yi var olan


LibreOffice kurulumuna paralelkurabilirsiniz. Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulum yönergeleriniincelemeniz önerilir. Sürüme ilişkin hataları Bugzilla üzerinden bildirebilirsiniz. LibreOffice 6.1.1 RC2 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için resmi duyurusu yapıldıktan sonra sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.


LibreOffice 6.1.1 RC2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. Resmi duyuru yapılana kadar:


Resmi duyuru yapıldıktan sonra:


 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.1.1 duyuruldu


İkinci sürüm adayı 11.09.2018˜de çıkarılan librein 6.1.1 sürümünün finali, Italo Vignoli tarafından duyuruldu. sürüm takvimine uygun biçimde tdf tarafından kullanıma sunulan yeni sürüm; önemli sayıda yenilik ve geliştirilmiş özellik içeriyor. Microsoft’un simge tasarım yönergelerine dayanan Windows için yeni simge teması Colibre ile gelen yeni sürüm, yeni bir grafik yöneticisi içeriyor ve daha hızlı, daha yumuşak olan yeniden işlenmiş görüntü işleme özelliği sunuyor. Vignoli; LibreOffice kullanıcılarını ve topluluk üyelerini LibreOffice’e bağış yapmaya davet ederken, farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulum yönergelerinin incelenmesini önerdi ve sürüme ilişkin hataların bugzilla üzerinden bildirilebileceğini hatırlattı. LibreOffice 6.1.1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.
Bağımsız, kendi kendini yöneten, meritokratik bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan tdf; küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. LibreOffice kullanıcıları, özgür yazılım savunucuları ve topluluk üyeleri, yapacakları bağış ile vakfı destekleyebilirler. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 6.1.1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.


Türkçe yazım denetleyicisi Zemberek eklentisini indirmek için tıklayınız.

 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.2.0 Alpha1 çıktıLibreOffice’in yeni seriden 6.2.0 sürümünün ilk alpha versiyonu çıktı. LibreOffice 6.2.0 Alpha1;sürüm takviminde belirtilen tarihte tdf tarafından çıkarıldı. The Document Foundation (TDF), henüz resmi duyuruyu yapmadı ama paketler test edilmek üzere yansılardaki yerini aldı. Bilindiği gibi, LibreOffice 6.2.0 Alpha1, bugün yapılacak olan 6.2 sürümü için ilk hata avcılığı oturumunda kullanılacak.ofis 6.2 için topluluğun yürüttüğü yeni özelliklere ve hata düzeltmelerine ilişkin çalışmalar,kuşkusuz öncelikle sürüm notlarıüzerinde yayımlanıyor.

Bunun, yalnızca test etmek amacıyla kullanıma sunulan bir sürüm olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılıyor. LibreOffice 6.2.0 Alpha1’i var olan LibreOffice paralel kurulumuna kurabilirsiniz. Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulum yönergelerini incelemeniz önerilir. Sürüme ilişkin hataları Bugzillaüzerinden bildirebilirsiniz.

LibreOffice 6.2.0 Alpha1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. Resmi duyuru yapılana kadar:
Resmi duyuru yapıldıktan sonra: 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.2 Beta 1 test için hazır2019 yılının Şubat ayı başında yayınlanması beklenen libre 6.2’nin beta 1 test versiyonu, test edilmek üzere kullanıcılara sunuldu. Bu sürüm, daha önce haber verdiğimiz gibi, ofis 6.2 Beta 1 için hata avcılığı oturumunda kullanılacak sürümdü. LibreOffice 6.2 Beta 1;sürüm takvimine belirtilen tarihe uygun biçimde tdf tarafından çıkarıldı. Yeni sürümün önceki sürümden bu yana 178’den fazla hata düzeltmesiyle geldiği belirtilirken, paketlerin test edilmek üzere yansılardaki yerini aldığı söyleniyor. Bunun, yalnızca test etmek amacıyla kullanıma sunulan bir sürüm olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılıyor. LibreOffice 6.2 Beta 1’i var olan LibreOffice kurulumuna paralel kurabilirsiniz. Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulum yönergelerini incelemeniz önerilir. Sürüme ilişkin hataları bugzilla üzerinden bildirebilirsiniz.

LibreOffice 6.2 Beta 1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için resmi duyurusu yapıldıktan sonra sürüm notlarını ya da buradaki duyuruyu inceleyebilirsiniz.
LibreOffice 6.2 Beta 1 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz. Resmi duyuru yapılana kadar:


 

TeoMaN

Süper VİP
LibreOffice 6.3.0 RC2 duyuruldu

İlk sürüm adayı 6 Temmuz 2019‘da çıkarılan LibreOffice 6.3.0’ın ikinci sürüm adayı, sürüm takvimindebelirtilen tarihe göre The Dtf tarafından çıkarılarak test edilmek üzere kullanıma sunuldu. Çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle gelen sürümün bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor. LibreOffice 6.3.0 RC2’yi var olan LibreOffice kurulumuna paralel kurabilirsiniz. Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulumyönergelerini incelemeniz önerilir. Sürüme ilişkin hataları Bugzillaüzerinden bildirebilirsiniz. LibreOffice 6.3.0 RC2 hakkında bilgi edinmek için yayımlandıktan sonra sürüm notlarınıinceleyebileceksiniz.
LibreOffice 6.3.0 RC2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. Resmi duyuru yapılana kadar:Resmi duyuru yapıldıktan sonra:


 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.3.3 duyuruldu

İkinci sürüm adayı 24 ekim 2019‘da çıkarılan libre office 6.3.3’ün final sürümü, sürüm takviminde belirtilen tarihe göre, Italo Vignoli tarafından duyuruldu.tdf LibreOffice 6.3 serisinin üçüncü küçük sürümü olan LibreOffice 6.3.3’ü birçok kalite ve uyumluluk geliştirmesiyle kullanıma sunmuş bulunuyor. Sürüm; güncel sürümleri tercih eden teknoloji meraklılarını ve uzman kullanıcıları hedefliyor. Sürüm ile ilgili daha ayrıntılı bilgilenmek isteyenlerin, RC1 veRC2sürüm notlarını inceleyebileceği belirtiliyor. LibreOffice’in bireysel kullanıcılarına küresel bir gönüllü topluluğu tarafından yardım edildiğini belirten Vignoli; libreoffice.org/get-help/community-support web sitesinde ve wiki’de rehberlerin, el kitaplarının, öğreticilerin ve nasıl yapılırların bulunduğunu söyledi. Vignoli; LibreOffice’in temel olarak çevrimiçi sunucu tabanlı bir platform olduğunu ve bulut depolama ve SSL sertifikası eklenerek kurulması ve yapılandırılması gerektiğini söyledi. Vignoli; LibreOffice kullanıcılarının topluluğa katılmaya davet edildiğini hatırlattı.

LibreOffice 6.3.3 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek içinsürüm duyurusunuinceleyebilirsiniz.
Bağımsız, kendi kendini yöneten,meritokol bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan The Document Foundation (TDF); küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 6.3.3 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.


 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.3.4 RC2 duyuruldu


İlk sürüm adayı 24 kasım 2019 da duyurulan LibreOffice’in yeni seriden 6.3.4 sürümünün ikinci sürüm adayı, sürüm takviminde belirtilen tarihe göre 4-5 günlük bir gecikmeyle, tdf tarafından duyurularak test edilmek üzere kullanıma sunuldu. Çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle gelen sürümün bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor. LibreOffice 6.3.4 RC2’yi var olan LibreOffice kurulumuna paralel kurabilirsiniz. Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulum yönergelerini incelemeniz önerilir. Sürüme ilişkin hataları bugzilla üzerinden bildirebilirsiniz.


LibreOffice 6.3.4 RC2 hakkında bilgi edinmek için sürüm notlarınıinceleyebilirsiniz.LibreOffice 6.3.4 RC2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.4.0 RC3 çıktı


LibreOffice’in yeni seriden 6.4.0 sürümünün üçüncü sürüm adayı,sürüm taakviminde belirtilen tarihe göre, tdf tarafından çıkarılarak test edilmek üzere kullanıma sunuldu. Çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle gelen sürümün bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor. LibreOffice 6.4.0 RC3’ü var olan LibreOffice kurulumuna paralel kurabilirsiniz. Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulum yönergelerini incelemeniz önerilir. Sürüme ilişkin hataları bugzilla üzerinden bildirebilirsiniz.LibreOffice 6.4.0 RC3 hakkında bilgi edinmek için yayımlandıktan sonrasürüm notlarınıinceleyebileceksiniz.LibreOffice 6.4.0 RC3 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. Resmi duyuru yapılana kadar:


Resmi duyuru yapıldıktan sonra: 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör

LibreOffice’in yeni seriden 6.4.1 sürümünün ilk sürüm adayı, sürüm takvimine belirtilen tarihe göre, tdf tarafından çıkarılarak test edilmek üzere kullanıma sunuldu. Çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle gelen sürümün bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor. LibreOffice 6.4.1 RC1’i var olan LibreOffice kurulumuna paralel kurabilirsiniz.


Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulumyönergelerini incelemeniz önerilir. Sürüme ilişkin hataları bugzilla üzerinden bildirebilirsiniz. LibreOffice 6.4.1 RC1 hakkında bilgi edinmek için yayımlandıktan sonrasürüm notlarınıinceleyebileceksiniz.LibreOffice 6.4.1 RC1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. Resmi duyuru yapılana kadar:Resmi duyuru yapıldıktan sonra: 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.4.1 duyuruldu


İkinci sürüm adayı 23.02.2020‘de çıkarılanoffice 6.4.1’in final sürümü, sürüm takviminde belirtilen tarihe göre, Italo Vignoli tarafından duyuruldu. tdfözellikle elektronik tabloları ve sunumları açarken ve kaydederken DOCX, XLSX ve PPTX dosyalarıyla mükemmel uyumluluk ve daha iyi performans sağlayan yeni bir büyük sürüm olan LibreOffice 6.4’ün kullanılabilirliğini duyurdu. LibreOffice 6.4 ailesinin ilk küçük sürümü olan LibreOffice 6.4.1’in teknoloji meraklılarını ve ileri düzey kullanıcıları hedef aldığını belirten Vignoli; sürümün, 120’den fazla hata düzeltmesi ve belge uyumluluğunda iyileştirmeler içerdiğini söyledi. Daha olgun bir sürüm isteyen kullanıcıların, aylarca süren düzeltmeleri içeren office 6.5.1‘i kullanmalarını öneren Vignoli; minimum gereksinimlerin indirme sayfasında belirtildiğini söyledi. Vignoli; web sitesinde ve wiki’de rehberlerin, el kitaplarının, öğreticilerin ve nasıl yapılırların bulunduğunu hatırlattı. Vignoli; LibreOffice’in temel olarak çevrimiçi sunucu tabanlı bir platform olduğunu ve bulut depolama ve SSL sertifikası eklenerek kurulması ve yapılandırılması gerektiğini söyledi. Vignoli; LibreOffice kullanıcılarının topluluğa katılmaya davet edildiğini hatırlattı.

LibreOffice 6.4.1 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu vesürüm notlarını inceleyebilirsiniz


.
Bağımsız, kendi kendini yöneten, meritokrat bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan tdf küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. LibreOffice kullanıcıları, özgür yazılım savunucuları ve topluluk üyeleri, yapacakları bağıs ile vakfı destekleyebilirler. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 6.4.1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice’in yeni seriden 6.4.2 sürümünün ilk sürüm adayı, sürüm takviminde belirtilen tarihe göre, dtf tarafından çıkarılarak test edilmek üzere kullanıma sunuldu. Çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle gelen sürümün bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor. LibreOffice 6.4.2 RC1’i var olan LibreOffice kurulumuna paralel kurabilirsiniz. Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulumyönergeleriniincelemeniz önerilir. Sürüme ilişkin hataları bugzilla üzerinden bildirebilirsiniz.


LibreOffice 6.4.2 RC1 hakkında bilgi edinmek için yayımlandıktan sonrasürüm notlarınıinceleyebileceksiniz.LibreOffice 6.4.2 RC1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. Resmi duyuru yapılana kadar:

Resmi duyuru yapıldıktan sonra:


 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.4.2 duyuruldu


İkinci sürüm adayı 12 mart 2020 de çıkarılan office 6.4.2’in final sürümü, sürüm takviminde belirtilen tarihe göre, Italo Vignoli tarafından duyuruldu. tdf 6.4 serisinin 2. küçük sürümü olan LibreOffice 6.4.2’nin teknoloji meraklılarını ve ileri düzey kullanıcıları hedeflediğini duyurdu. LibreOffice 6.4.2, çeşitli hata düzeltmeleri ve belge uyumluluğuna yönelik iyileştirmeler içeriyor.Daha olgun bir sürüm isteyen kullanıcıların, aylarca süren düzeltmeleri içerenofficei kullanmalarını öneren Vignoli; minimum gereksinimlerin indirme sayfasında belirtildiğini söyledi. Vignoli; web sitesinde ve wiki’de rehberlerin, el kitaplarının, öğreticilerin ve nasıl yapılırların bulunduğunu hatırlattı. Vignoli; LibreOffice’in temel olarak çevrimiçi sunucu tabanlı bir platform olduğunu ve bulut depolama ve SSL sertifikası eklenerek kurulması ve yapılandırılması gerektiğini söyledi. Vignoli; LibreOffice kullanıcılarının topluluğa katılmaya davet edildiğini hatırlattı.


LibreOffice 6.4.2 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ve sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.Bağımsız, kendi kendini yöneten, meritokraktik bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan tdf küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. LibreOffice kullanıcıları, özgür yazılım savunucuları ve topluluk üyeleri,yapacakları bağış ile vakfı destekleyebilirler. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 6.4.2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.4.3 duyurulduİkinci sürüm adayı 9.02.2020˜de çıkarılan libre™ün final sürümü,sürüm takvimi belirtilen tarihe göre, Italo Vignoli tarafından duyuruldu.tdf 6.4 serisinin 3. küçük sürümü olan LibreOffice 6.4.3’ün teknoloji meraklılarını ve ileri düzey kullanıcıları hedeflediğini duyurdu. LibreOffice 6.4.3, çeşitli hata düzeltmeleri ve belge uyumluluğuna yönelik iyileştirmeler içeriyor. Daha olgun bir sürüm isteyen kullanıcıların, aylarca süren düzeltmeleri içeren libre˜i kullanmalarını öneren Vignoli; minimum gereksinimlerin indirme sayfasında belirtildiğini söyledi. Vignoli; web sitesinde ve wiki’de rehberlerin, el kitaplarının, öğreticilerin ve nasıl yapılırların bulunduğunu hatırlattı. Vignoli; LibreOffice’in temel olarak çevrimiçi sunucu tabanlı bir platform olduğunu ve bulut depolama ve SSL sertifikası eklenerek kurulması ve yapılandırılması gerektiğini söyledi. Vignoli; LibreOffice kullanıcılarının topluluğa katılmaya davet edildiğini hatırlattı.LibreOffice 6.4.3 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ve sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Bağımsız, kendi kendini yöneten, meritokratik bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan ;tdf küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. LibreOffice 6.4.3 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz. 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.3.6 RC2 çıktı

LibreOffice’in 6.3.6 sürümünün ikinci sürüm adayı, sürüm takvimi belirtilen tarihe göre tdf tarafından çıkarılarak test edilmek üzere kullanıma sunuldu. Çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle gelen sürümün bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor. LibreOffice 6.3.6 RC2’yi var olan LibreOffice kurulumuna paralel kurabilirsiniz

.


Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulum yönergelerini incelemeniz önerilir.
Sürüme ilişkin hataları Bugzilla üzerinden bildirebilirsiniz.
LibreOffice 6.3.6 RC2 hakkında bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.LibreOffice 6.3.6 RC2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.


 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
LibreOffice 6.4.4 duyurulduİkinci sürüm adayı çıkarılan L 6.4.4’ün final sürümü, belirtilen tarihe göre, Italo Vignoli tarafından duyuruldu.tdf 6.4 serisinin 4. küçük sürümü olan LibreOffice 6.4.4’ün teknoloji meraklılarını ve ileri düzey kullanıcıları hedeflediğini duyurdu. LibreOffice 6.4.4, çeşitli hata düzeltmeleri ve belge uyumluluğuna yönelik iyileştirmeler içeriyor. Daha olgun bir sürüm isteyen kullanıcıların, aylarca süren düzeltmeleri içeren tdf ˜yı kullanmalarını öneren Vignoli; minimum gereksinimlerin indirme sayfasında belirtildiğini söyledi. Vignoli; web sitesinde ve wiki’de rehberlerin, el kitaplarının, öğreticilerin ve nasıl yapılırların bulunduğunu hatırlattı. Vignoli; LibreOffice’in temel olarak çevrimiçi sunucu tabanlı bir platform olduğunu ve bulut depolama ve SSL sertifikası eklenerek kurulması ve yapılandırılması gerektiğini söyledi. Vignoli; LibreOffice kullanıcılarının topluluğa katılmaya davet edildiğini hatırlattı.LibreOffice 6.4.4 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ve sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.


Bağımsız, kendi kendini yöneten, bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan tdfv; küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. LibreOffice kullanıcıları, özgür yazılım savunucuları ve topluluk üyeleri, ile vakfı destekleyebilirler. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 6.4.4 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

 

Çevrimiçi üyeler

Çevrimiçi istatistikler

Çevrimiçi üyeler
6
Çevrimiçi ziyaretçiler
94
Toplam ziyaretçiler
100

Forum istatistikleri

Konular
15,873
Mesajlar
129,152
Üyeler
1,729
Son üye
timsah

Forumu ziyaret eden üyeler [24Saat]

 1. 30 Mayıs 2020, 8:07 PM

  timsah

 2. 30 Mayıs 2020, 7:39 PM

  kiddaC_13

 3. 30 Mayıs 2020, 7:28 PM

  Dr_N10

 4. 30 Mayıs 2020, 7:16 PM

  Mehmetkarahanlı

 5. 30 Mayıs 2020, 7:05 PM

  UnTouchuD

 6. 30 Mayıs 2020, 7:11 PM

  Memo®ist

 7. 30 Mayıs 2020, 7:40 PM

  enigma>>46

 8. 30 Mayıs 2020, 7:40 PM

  lazinho61

 9. 30 Mayıs 2020, 6:56 PM

  sahin_42

 10. 30 Mayıs 2020, 8:10 PM

  assiika

 11. 30 Mayıs 2020, 6:51 PM

  veliyıldırım

 12. 30 Mayıs 2020, 6:45 PM

  ^^deky_62^^

 13. 30 Mayıs 2020, 6:40 PM

  eerol

 14. 30 Mayıs 2020, 6:36 PM

  Resultürk

 15. 30 Mayıs 2020, 6:36 PM

  juventinos68

 16. 30 Mayıs 2020, 6:32 PM

  Myst_m@x.

 17. 30 Mayıs 2020, 6:30 PM

  benim

 18. 30 Mayıs 2020, 6:20 PM

  Hbey65

 19. 30 Mayıs 2020, 6:19 PM

  yavuz76

 20. 30 Mayıs 2020, 6:13 PM

  cafi

 21. 30 Mayıs 2020, 6:09 PM

  Cetinerm

 22. 30 Mayıs 2020, 6:04 PM

  Dreams@t.

 23. 30 Mayıs 2020, 5:56 PM

  ahrend

 24. 30 Mayıs 2020, 5:47 PM

  macmac

 25. 30 Mayıs 2020, 5:38 PM

  ryuji

 26. 30 Mayıs 2020, 5:32 PM

  şampiyon>>®

 27. 30 Mayıs 2020, 5:32 PM

  babacanlar

 28. 30 Mayıs 2020, 5:27 PM

  tnko321

 29. 30 Mayıs 2020, 5:17 PM

  mete

 30. 30 Mayıs 2020, 5:15 PM

  tatanga54

 31. 30 Mayıs 2020, 5:15 PM

  RamSeS>>2

 32. 30 Mayıs 2020, 5:03 PM

  DreAm_M@x

 33. 30 Mayıs 2020, 4:56 PM

  dream631

 34. 30 Mayıs 2020, 7:32 PM

  KaYaCaN*

 35. 30 Mayıs 2020, 4:49 PM

  Hubabe

 36. 30 Mayıs 2020, 4:36 PM

  Ersin27

 37. 30 Mayıs 2020, 4:35 PM

  tuccio

 38. 30 Mayıs 2020, 4:29 PM

  mohamedrezk

 39. 30 Mayıs 2020, 4:28 PM

  yuksel

 40. 30 Mayıs 2020, 4:27 PM

  error

 41. 30 Mayıs 2020, 4:25 PM

  hüseyin22

 42. 30 Mayıs 2020, 4:22 PM

  CelbuN

 43. 30 Mayıs 2020, 4:19 PM

  MooseFelix

 44. 30 Mayıs 2020, 4:12 PM

  ramadan güdücü

 45. 30 Mayıs 2020, 4:09 PM

  oklama54

 46. 30 Mayıs 2020, 4:06 PM

  izet

 47. 30 Mayıs 2020, 3:59 PM

  regu10000

 48. 30 Mayıs 2020, 3:57 PM

  coolboyxxx

 49. 30 Mayıs 2020, 7:23 PM

  nyakec

 50. 30 Mayıs 2020, 3:30 PM

  nikotina

En çok sohbet edenler

Top