Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En çok mesaj

❖❖GAMES OYUN❖❖ [PC Oyun] Battlefield Serileri Hakkındaki Her Şey

şampiyon>>®

Süper Admin
Yetkili üye
Haftalar süren söylentilerin ardından, EA sonunda Battlefield V'i ortaya çıkardı. DICE'ın 2. Dünya Savaşı'na büyük dönüşü olarak, geliştirici, serinin kökenine geri dönmek ve epik çatışmaya farklı bir bakış açısı ve ayrıntı düzeyi göstermek istedi.
Battlefield 5


Haftalar süren söylentilerin ardından, EA sonunda Battlefield 5'i ortaya çıkardı. DICE'ın 2. Dünya Savaşı'na büyük dönüşü olarak, geliştirici, serinin kökenine geri dönmek ve epik çatışmaya farklı bir bakış açısı ve ayrıntı düzeyi göstermek istedi. Son canlı yayın, oyunun içeriğinin kapsamlı bir dökümünü sunarken, bir dedikodu olan battle royale modu özellikle yokken, bir sonraki Battlefield oyununda ne olacağına dair daha iyi bir fikrimiz var. İşte Battlefield'ın 2. Dünya Savaşı'na dönüşü hakkında şu ana kadar bilinen her şey.
Battlefield V Nedir?
Battlefield V, orijinal Battlefield 1942 de dahil olmak üzere tüm imtiyazın arkasındaki aynı geliştirici olan DICE tarafından geliştirilen yaklaşan 2. Dünya Savaşı birinci şahıs nişancıdır. Oyuncular İkinci Dünya Savaşı sırasında çeşitli büyük ölçekli kara, deniz ve hava muharebelerinde yer alacak ve bir dizi geleneği sürdürecekler. İngiliz ve Avrupalı güçlere odaklanmak odaklanır. Diğer taraflar daha sonraki güncellemelerle birlikte; Kuzey Afrika kampanyası, Rotterdam Savaşı ve Norveç'in işgali dahil olmak üzere çatışmanın benzersiz perspektiflerini göreceksiniz. Oyundaki hikaye anlatımına daha fazla odaklanarak, hem dönen Savaş Hikayeleri hem de çok oyunculu maçlarda, oyuncular ayrıca kendi benzersiz takım kadrolarını oluşturma, co-op ve multiplayer online olarak bir dizi görevleri üstlenme şansına sahip olacaklar.
Battlefield V'i Nasıl Oynarım?
Battlefield V, 19 Ekim'de tüm kullanıcılar için PC (Origin), PS4 ve Xbox One'da mevcut olacak. Ancak, EA/Origin Access'e abone olan ve oyunu önceden sipariş eden oyuncular 11 Ekim'de ücretsiz deneme sürümüne erişebilecekler. Deluxe Edition'ın ön siparişi, oyunu 16 Ekim'de açacak. Ancak, geliştirici, açıklanmayan bir tarihte açık bir beta planlıyor ve herkesin ekim başlamadan önce oyunu deneyimleme şansı yakalamasını sağlıyor.

Battlefield V'de Neler Yeni?
Odak, büyük oyuncu sayılarına sahip savaşlarda hala sınıf tabanlı etkileşimlerde olsa da, Battlefield V, karışıma birçok yeni özellik ekleyecektir. Fragmanda, Fransız kırsalında büyük çaplı bir kavgada yer alan bir takım asker gördük. Bu karakterlerin kendine özgü bir görünümü vardı; birinde mavi yüz boyası vardı ve başka bir kadın askerin protez uzuvları vardı. Bu, kadro özelleştirme olan Battlefield V'deki daha büyük odaklardan birini sergilemeye yardımcı oldu. Geri dönüş yapan sınıf sistemi ile, oyuncular da istedikleri araçlar, silahlar ve kozmetik ürünlerle birlikte bir erkek ve kadın olan asker sınıfını ve kıyafeti seçebilecekler. Ayrıca, bu sınıfları anti-tank becerilerine odaklanan Assault sınıfı gibi özel bir uzmanlığa yükseltebilirsiniz.


Buna ek olarak, önceki Battlefield oyunlarının üzerinde birkaç adımlık daha fazla ayrıntı ve fizik seviyesi eklendi. Geliştiriciler, Battlefield serilerinde bulunan eğlence ve heyecanı korurken, daha fazla gerçekçilik unsuru eklemek istediklerini vurguladılar. Yeni başlayanlara, oyuncu ve silah animasyonları ve fizik daha taktik ve kinetik bir his sunmak için elden geçirilmiştir. Askerler artık geriye doğru eğilimli (sırtınızda), kayan, kayarken ateş eden diğer manevraları ve yakınlardaki duvarları ve kapıları kapmak gibi daha geniş bir hareket aralığına sahiptir. Dahası, silahlar artık oyuncuların arkalarına daha fazla ağırlık veriyor ve oyuncuların her vuruşun arkasındaki güç duygusunu daha fazla almalarını sağlıyor.
Yeni animasyonlar, Battlefield 1'de yinelenen bir sorun olan oyun dengelemesinde de yardımcı oluyor. Örneğin, medikal oyuncuları yeniden canlandırmaya daha fazla dikkat etmek zorunda kalacaklar, çünkü geçmiş oyunların kötü niyetli "Medic-train'ları" ile kıyaslandığında biraz daha zaman alacaklar. Diğer oyun oynanışları arasında, otomatik lekelenmenin kaldırılması, oyuncuların düşmanları ve hedefleri işaretleyerek daha proaktif olmaları ve oyuncuların cephane ve patlayıcı yükleri gibi düşmüş düşmanların kaynaklarını yeniden kazanmaları için daha fazla fırsat sunması yer alıyor.
İşte, canlı akış sırasında tartışılan temel modların ve özelliklerin daha ayrıntılı bir dökümü:
War Stories: Battlefield 1'den dönen bir moddur. İkinci Dünya Savaşı'nın en çok uğraşılan savaşlarda birçok mücadeleyi ve kahramanlık anlarını sergileyen bir hikaye görevlerri serisidir. The War Stories in V, iyi bilinmeyen tüm savaşlara ve perspektiflere daha çok odaklanacak. Canlı akış sırasında, 1943'te Norveç'in Alman işgali sırasında düzenlenen Savaş Hikayelerinden biri için bir görüntü gözüktü. Sevdiklerinin korunmasına çalışırken istilacı güçlerle yüzleşmek zorunda olan genç bir direniş savaşçısı olarak oynuyorsunuz. Son oyun sadece altı War Stories görevi ile başlatılırken, Battlefield V kendi görevleri ile başlayacak ve oyun için süregelen içerik güncellemelerinin bir parçası olarak yavaş yavaş yenilerini görecek.
Grand Operations: Bir dizi harita ve gametypes yayılmış uzun biçim, anlatı odaklı çok oyunculu eşleşmeler ile Operations mosunun bir evrimi olan Grand Operations yeni gametypes ve yerelleri dahil ederek işleri daha da ileri götürüyor. Oyun içi birkaç gün boyunca yer alan Grand Operations, etkileşim için savaş tarzı bir yaklaşım sunuyor. Her zafer kazanan tarafa katma momentum kazandıracak, kaybeden taraf ise bir sonraki tur için daha az cephane ve bilet gibi giderek daha zor engellerin üstesinden gelmek zorunda kalacak. Battlefield 1'in Operations ile karşılaştırıldığında, bir sonraki oyun, her iki taraf için kendi konumlarında, hedeflerinde ve özel koşullarında daha çeşitli özelliklere sahip olacak.
Combined Arms: Yepyeni bir dört oyunculu co-op modunda, oyuncular diğer oyuncularla bir dizi misyonda yer almak için özel askerlerini çevrimiçi olarak alabilirler. Bu seviyelerde, askerler, kilit varlıkları güvence altına almak için düşman hatlarının arkasında paraşütle atlama gibi çeşitli farklı amaçları tamamlamak zorunda kalacaklar. Zorlu hedeflerle gittikçe zorlaşan zorluklara karşı oyuncuları savaşa sokan bir AI görev yöneticisi, kadronuzun performansına bağlı olarak yeni engeller ekleyecek ve düşmanları ortaya çıkaracaktır. Askeriniz için Combined Arms'tan kazanılan tüm ilerlemeler ve sınıflar çekirdek çok oyunculu moduna geçirilebilir.
Fortifications: Geçmiş oyunlarda Conquest modunun hızına karşılık olarak DICE, binaların ve örtü biçimlerinin yok edildiği hızı etkilemek için Fortifications adlı yeni bir özellik oluşturdu. Yeni güçlendirme yeteneğiyle, siz ve ekibiniz, düşman bombardımanına karşı ek savunma ile haritanın alanlarını güçlendirebilirsiniz. Bu, binaları güçlendirme; topçu yuvalarını eklemeyi ve hatta düşmanın yakalamaya çalıştığı bayrakları bile güçlendirmeyi içerir. Bina güçlendirmeleri kaynaklara mal olacak, bu nedenle oyuncular ne yapmak istediklerini dikkatli bir şekilde seçmek zorunda kalacaklar.
Tides of War: DICE, Tides of War olarak bilinen yeni içeriği belirli bir programda aşamalı olarak yaymayı planlıyor. Bu özellik ayrıca, belirli çatışmalara ayarlanmış koşullarla, özel ödüllere giden yollara ve savaşın çatışmasına odaklanan zamanlanmış özel topluluk etkinliklerini de tanıtacaktır. Sonunda Tides of War, savaşmak için yeni haritalar ve silahlarla birlikte savaşın yeni taraflarını da ekleyecek. İlginç bir şekilde, bu takvim aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı olaylarından benzer bir zaman çizelgesi ile eşleşecek ve altı yıllık çatışma sırasında olduğu gibi oyuna yeni taraflar ve yerler giderek eklenecektir.
Mikro Ödemeler (Oyun İçi Ödemeler) Olacak mı?
Şaşırtıcı bir harekette, Battlefield V, artık en yeni Battlefield oyunları için dayanak noktası olan bir sezon geçişine veya Premium Edition'a sahip olmayacak. Oyuncular, karakterleri için özel öğeler üzerinde gerçek para harcayabilmelerine rağmen, haritalar, hikaye görevleri ve oyun modları gibi tüm oyun içi içerik ve etkinlikler, tüm oyuncular için düzenli güncellemelerle kullanılabilir. Yayın sırasında, geliştiriciler oyunun "kazanmak için ödeme" olmayacağını belirtti. Bununla birlikte, geliştiricilerin canlı yayın sırasında içerikleri üzerinde fazla durmamalarına rağmen, bir Deluxe Edition hala mevcut olacak. Büyük ihtimalle, E3 sırasında ve oyunun lansmanına kadar geçen aylarda ayrıntılarla ilgili daha fazla şey duyacağız.
 

şampiyon>>®

Süper Admin
Yetkili üye
Battlefield 5 çıkış tarihi EA DICE tarafından resmi olarak duyuruldu ve Ekim ayından itibaren piyasaya sürüleceği açıklandı. İkinci Dünya Savaşı teması ile oyuncuların karşısına çıkacak Battlefield 5 çıkış tarihi ile oyunculara sunuldu. Oyunun tanıtımının yapıldığı ve pek çok bilginin paylaşıldığı bu canlı yayının içeriğini sizlere başka bir haberimizde aktardık. Dilerseniz buraya ilerleyerek Battlefield 5 hakkındaki tüm bilgileri elde edebilirsiniz.Battlefield 5 çıkış tarihi, belirli imkanlar ile öne alınabilecek.

Dünya çapında tüm oyuncular için 19 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülecek olan oyunu önceden oynamanızı sağlayabilecek bazı imkanlar bulunuyor. PC veya Xbox One platformlarında oyunu oynayacaksanız, bu imkanların her birinden faydalanabileceksiniz. PlayStation kullanıcılarını ise bekleyiş karşılayacak diyebiliriz. Xbox One platformunda EA Access üyeleri ve PC platformunda Origin Access aboneleri oyunu 11 Ekim 2018 tarihinden itibaren oynamaya başlayabilecekler.
Bu imkanların yanı sıra, Deluxe Edition sürümünü satın alarak oyunun deneyiminin tamamını 16 Ekim 2018 tarihinden itibaren yaşayabilirsiniz. Oyunun standart sürümünü ön sipariş ile bile olsa satın almak ise sizlere tarih konusunda herhangi bir avantaj sağlamayacak. Sürümlerden bahsetmişken, Premium sürümünün lafının edilmediğini fark etmiş olmalısınız. Bu oyun ile birlikte EA DICE çok farklı bir içerik sunumu yapacak. Özetlemek gerekirse, oyunun çıkış tarihi istisnalar dışında 19 Ekim 2018 olarak görünüyor.Battlefield 5, özelleştirmeler dışında tüm içerikleri ücretsiz sunacak.

Tüm görsel özelleştirmelerin oyun içi satın almalar ile sunulacağı Battlefield 5, bunlar dışında ücretli ek içerik bulundurmayacak. Yani oyuna getirilecek olan güncellemeler, haritalar ve diğer her şey tüm oyunculara açık olacak. Eğer imkanınız bulunuyorsa, Los Angeles’a giderek E3 2018 kapsamında oyunun erken erişim sürümünü deneyimleyebilir ve herkesten önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabii ki bunları bizler de sizlere sunacağız. Oyun ile ilgili daha fazla bilgi için bizleri takip etmeyi unutmayın!
 

şampiyon>>®

Süper Admin
Yetkili üye
Battlefield 1 Apocalypse DLC Şubat ayında beş yeni haritayla piyasaya çıkacak. Ayrıca yeni silahlar ve daha fazlası...
Battlefield 1 Apocalypse DLC Yeni Haritalar
Battlefield 1 sadece birkaç hafta içinde yeni içerik alacak. EA, WW1 nişancısının gelen dördüncü DLC genişlemesi Apocalypse'i Şubat ayında oyunun Premium Pass sahibi olan oyuncular için çıkacağını açıkladı.

Önceki açılımlarda olduğu gibi, önemli eklemeler haritalar ile geliyor. Apocalypse; "Passchendaele'nin kanlı, çamurlu cehennemi ve Caporetto'nun Avusturya-İtalya çatışması" gibi I. Dünya Savaşı'nın en rezil savaşlarından ikisini temsil eden mücadeleler de dahil olmak üzere toplam beş harita getiriyor. EA bu savaşları şöyle ifade ediyor, "Somme Nehri'nin doğal buğday tarlaları, yıkıcı topçu atışlarının ardından kabusa dönüşüyor."
Diğer yeni haritalardan ikisi, London Calling ve Razor's Edge'dir, Air Assault adı verilen yeni bir oyun modu için özel olarak tasarlanmıştır. Bununla ilgili daha ayrıntılı bilgiler paylaşılmadı, ancak yeni haritalar yalnızca bu modda oynatılabilir. Fotoğraflarda yeni haritaların konsept sanatını görebilirsiniz.
Apocalypse aynı zamanda, diğer yeni unsurları da tanıtıyor ama yine de onlar hakkında çok şey bilmiyoruz. EA, yeni taşıtlar, silahlar, aygıtlar, rütbe, hizmet atamaları, uzmanlık alanları ve köpek etiketleri içerdiğini söylüyor.
 

şampiyon>>®

Süper Admin
Yetkili üye
Battlefield 1, EA DICE tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayımlanan birinci şahıs nişancı oyunudur. Battlefield 1, Battlefield serisinin on beşinci oyunu ve Battlefield 4'ten bu yana serinin ilk ana oyunudur.
Battlefield 1
Battlefield 1, EA DICE tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayımlanan birinci şahıs nişancı oyunudur. Battlefield 1, Battlefield serisinin on beşinci oyunu ve Battlefield 4'ten bu yana serinin ilk ana oyunudur. 21 Ekim 2016'da dünya çapında Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülmüştür.
Battlefield 1, eleştirmenler tarafından olumlu eleştiriler aldı ve önceki oyunlar olan Battlefield 4 ve Battlefield Hardline'a kıyasla bir iyileşme olarak görüldü. Övgülerin çoğu, I. Dünya Savaşıkonusuna, tek oyunculu mücadeleye, çok oyunculu modlara, görsellere ve ses tasarımına yönelikti.
Birinci Dünya Savaşı döneminde belirlenmiş olup tarihi olaylardan esinlenmiştir. Oyuncular, Birinci Dünya Savaşı silahlarını, sürgülü tüfekleri, otomatik ve yarı otomatik tüfekleri, topçu silahları, alev atıcıları ve rakiplerle savaşmak için hardal gazı da dahil olmak üzere kullanabilirler. DICE; kılıçlar, siperler ve kürekler gibi yeni yakın savaş silahlarını oyuna sokarak, müttefik savaşı yeniden düzenledi. Bu yakın savaş silahları ağır, orta ve hafif olmak üzere üç gruba ayrıldı. Oyuncular aynı zamanda hafif ve ağır tanklar, zırhlı kamyonlar, otomobiller, torpido botları, iki ve üç düzlem uçak, zırhlı tren, keşif araçları, Dreadnought ve LZ 30 Airship gibi çeşitli zırhlı araçları kontrol edebilirler. İmha edilebilir ortamlar, silah özelleştirme, önceki oyunlarda bulunan özellikler, Battlefield 1'de geri döndü ve daha dinamik.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10
- İşlemci (AMD): AMD FX-6350
- İşlemci (Intel): Core i5 6600K
- Bellek: 8GB RAM
- Ekran kartı (AMD): AMD Radeon™ HD 7850 2GB
- Ekran kartı (NVIDIA): nVidia GeForce® GTX 660 2GB
- DirectX: 11.0 uyumlu video kartı ya da dengi
- Online Bağlantı Gereksinimleri: En az 512 KBPS bağlantı hızı
- Sabit disk alanı: 50GB
Önerilen Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 veya üstü
- İşlemci (AMD): AMD FX 8350 Wraith
- İşlemci (Intel): Intel Core i7 4790 veya dengi
- Bellek: 16GB RAM
- Ekran kartı (AMD): AMD Radeon™ RX 480 4GB
- Ekran kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1060 3GB
- DirectX: 11.1 uyumlu video kartı ya da dengi
- Online Bağlantı Gereksinimleri: En az 512 KBPS bağlantı hızı
- Boş Disk Alanı: 50GB
 

şampiyon>>®

Süper Admin
Yetkili üye
Battlefield 1 oyununun final ek paketi, Premium kullanıcılar için çıktı

Bundan sonra da yeni oyunu beklemeye başlayacağız anlaşılan.Battlefield 1 için çıkışını gerçekleştirmesi planlanan son ek paket Apocalypse, EA cephesinden gelen açıklamalara göre bugün Premium kullanıcılara sunulacak. Premium kullanıcılar, oyuna gelecek bir güncelleme ardından oyunun son ek paketine erişim sağlayabilecekler. Premium olmayan oyuncular ise, birkaç hafta sonra bu ek paketi oynamaya başlayabilecek. Somme, Caporetto ve Passchendaeleisimli üç harita ile gelecek olan Apocalypse, Birinci Dünya Savaşı tarihinin en büyük savaşlarını ele alan bir olacak. Ayrıca bu ek paketin ardından da artık oyuncular, Ekim 2018 içerisinde çıkacak olan yeni Battlefield oyununu beklemeye başlayabilecek.Yeni Battlefield 1 ek paketi ile iki özel hava deneyiminde Londra semalarında uçun. Ceza’da Alman hava gemisine saldırın veya onu savunun; tüm uçak sınıfları ve birden fazla behemotla gökyüzündeki çatışmalara katılın. İki bombardıman uçağını kullanın: Hansa Brandenburg GI ve Airco DH10. As pilotlar ve keskin nişancılar için akın. Gökyüzünde geçen yeni modda uçaklar tehlikeli it dalaşlarında çarpışıyor ve Hava Gemileriyle karşı karşıya geliyor. Caporetto Muharebesi’ndekullanılan taktiklere paralel olarak yepyeni Livens Projector ile düşmanlarınızı zehirli gazla boğun. Çeşitli görevlerde yeteneklerinizi test edin. Silah Hedefleriyle yeni silahları açın ve Hizmet Hedeflerini tamamlayarak Uzmanlık kazanın.
Ayrıca yeteneklerini her durumda sergilemek isteyen pro oyunculara uygun Acı uzmanlığı ile askerinize koyabilirsiniz. “Ölümlülük“ü etkinleştirerek her doğuşunuzda 200 puan kaybedin ya da “Paranoya”yı kullanarak sür… Savaş alanında her şeyinizi ortaya koyarak yeni Künyeleri, Hizmet Nişanlarını, Kodeks Kayıtlarını, Madalyaları ve Kurdeleleri koleksiyonunuza ekleyin.
 

şampiyon>>®

Süper Admin
Yetkili üye
Anthem ve yeni Battlefield, EA Play 2018 sırasında oynanabilecek

Acaba yeni Battlefield oyunu neye benzeyecek?Ekim 2018 içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan yeni Battlefield oyunu ve 2019 senesinin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Anthem, çok daha erken bir tarihte oyuncular tarafından oynanabilecek. EA tarafından gelen açıklamalara göre bahsettiğimiz iki oyun da EA Play 2018 etkinliğinde oynanabilir olacak. Tabii oyunları oynayabilmeniz için, etkinliğe fiziksel olarak katılmanız gerekecek. EA, etkinlik sırasında tüm dünya tarafından oynanabilecek bir demo yayımlamayacak. Sadece etkinlik alanındaki insanlar bu iki oyunu deneyebilecek. EA Play 2018 ise E3 2018 etkinliğinden hemen önce gerçekleşecek.

Bahsettiğimiz etkinlik, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisindeki Hollywood Palladiummekanında gerçekleşecek. Etkinliğin gerçekleşme tarihi ise 9 Haziran 2018 ile 11 Haziran 2018olacak. Zaten 12 Haziran 2018 ile 14 Haziran 2018 tarihleri arasında da E3 2018 düzenlenecek. Tabii ki etkinlik alanında daha fazla EA oyunu oynanabilir olacak ama Anthem ve yeni Battlefield oyunu muhtemelen en çok ilgi çeken yapıtlar olacaktır.
Anthem hakkında daha önce de, “Reddit üzerinde oyuncular ile geliştiriciler arasında geçen muhabbete göre, oyuncular, Anthem içerisinde bir unvan sisteminin olmasını istiyor. Hani şu çevrim içi oyunlarda olan, karakterimizin adının tam üstünde yer alan unvanlardan bahsediyoruz. Bu tip bir unvan sistemini oyunda isteyen oyuncular, geliştirici ekipten de olumlu bir yanıt aldı. Bu unvan önerisini gerekli ekibe yönelttiğini belirten Reddit temsilcisi, oyunda halihazırda bulunan bu sisteme bu unvan sisteminin eklenebileceğini belirtti. Aslında bu tip küçük bir özelliği biz de severiz. Böylece oyunda elde ettiğimiz başarılar, herkes tarafından güzel bir şekilde görünebilir.” demiştik.
 

şampiyon>>®

Süper Admin
Yetkili üye
Bildiğiniz üzere, Battlefield 5 açık beta aşaması birtakım oyuncular için başladı. Her oyuncuya da kapılarını açacaklar fakat şimdilik sadece birtakım oyuncular için açık durumda. Eğer kimlere ve neden açıldığını merak ediyorsanız, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz yazımız sizlere yardımcı olacaktır. Ayrıca, sizlerle paylaşmış olduğumuz Battlefield 5 açık beta ile ilgili yazımızda, sizin de erkenden oynamaya başlamak için neler yapabileceğinize dair birtakım bilgiler mevcut.


Battlefield 5 açık beta grafik seçenekleri belli oldu

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz görseller dikkatinizi çekmiş olabilir. Bu görseller arasında, Battlefield 5 açık beta aşamasında bizlere sunulan grafik seçenekleri bulunuyor. Görebildiğiniz üzere, oyun içerisinde birçok şeyi değiştirebilme fırsatımız bulunuyor. Değiştirebileceğimiz grafik seçenekleri arasında dokular, doku filtreleri, ışıklandırmalar, efektler, işlem sonrası, karıştırma, arazi, kökler, ve daha nice özelliği Battlefield 5 açık beta esnasında ayarlayabiliyorsunuz. Fakat, dikkat çeken bir nokta bulunuyor.


Battlefield 5 açık beta aşamasında dikkat çeken nokta, NVIDIA’nın yeni teknolojisi olan RTX özelliğini ne yazık ki göremiyor olmamız. Paylaştığımız görselleri dikkatlicie incelediğinizde, RTX’i deneyebilme fırsatımızın olmadığını görebilirsiniz. Fakat, RTX yerine ayarlaryabileceğimiz tonlarca Battlefield 5 açık beta grafik ayarları bulunuyor. Her ne kadar EA de olsa, orta ve düşük seviyeli PC’lere sahip oyuncuları düşünüyor olması gerçekten güzel bir ayrıntı. Battlefield 5 açık beta içerisinde sunulan tonlarca ayar sayesinde, PC’niz neyi kaldırıyorsa test edebilir ve ona göre grafiklerinize bir ayar verebilirsiniz.
 

TeoMaN

Süper VİP


E3 2019’da Battlefield 5’in yeni eklentisi Chapter 4: Defying the Odds yenilikleri tanıtıldı.
Battlefield çoklu oyuncu bölümleri 27 Haziran’da DICE’ın Chapter 4: Defying the Odds’un sunacağı 4 yeni haritayla kızışacak. Bu eklenti ile 64-oyunculu 2 büyük haritalı yeni bir içeriğe adım atılacak.İlk olarak klasik multiplayer aksiyonu, uzun mesafe odaklı, araç tabanlı takım oyununu içeren ve her savaş alanında çarpışmaya uygun içerikli Chapter 4: Al Sundan haritası sizlerle olacak. Bu harita; devasa Kuzey Afrika Çölü’nde geçen tek oyunculu Under No Flag haritasından esinlenilerek yapılmış. Chapter 3: Trial by Fire içerisindeki Mercury haritası ve Battle of Greece çıktıktan sonra The Marita haritası Temmuz’da gelecek.

Oyun, iki Yunan haritasından ikincisini sunmuş olacak. Piyade savaşı odaklı Marita, müttefik kuvvetlerin Axis ordusunu durdurmaları için oyuncuları; nehre bakan, arnavut kaldırımlı yollarıyla dikkat çeken bir dağa götürüyor.

Ekim’de; Chapter 4 ve 5 arasında Operation Underground oyuncularla buluşacak. Battlefield 3 haritası Operation Métro’dan esinlenilen bu bölüm ile; kent sokakları, avlular, plaza alanı, servis tünelleri, tren platformları ve daha fazlası gibi çeşitli oyun alanlarında sert bir adam adama mücadele ile sizleri bekliyor olacak.
 

enigma>>46

Co Admin
Yetkili üye


Son paylaşılan raporlara göre, Call of Duty Modern Warfare Battle Royale modu ile beraber gelebilir.
Geçtiğimiz aylarda duyurulan yeni Modern Warfare oyunu hakkında yepyeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bu doğrultuda paylaşılan raporlarda, Call of Duty Modern Warfare Battle Royale modu ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı.

Reddit forumlarında konuşulanlara göre, ilk olarak Black Ops 4 ile sunulan Battle Royale modunun serinin yeni oyunu CoD Modern Warfare’da da yer alacağı ileri sürüldü.

Bu konu hakkında yayınlanan bir başka haberde ise, oyunun bu modunun 152 kişiye kadar destek sunacağını görüyoruz. Bunun yanı sıra oyunun haritasının Black Ops 4’ün Blackout haritasına kıyasla 3 kat daha büyük olacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Yüzde 30 oranında geliştirildiği vurgulanan oyunun bu modunda oyuncuların iki kişilik ATV, dört kişilik bir kamyonet ve zırhlı araçlar başta olmak üzere toplamda 10 farklı aracı kullanabilecekleri de iddia ediliyor.

Şimdilik, Activision yeni oyunda bahsi geçen modun yer alıp almayacağıyla ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. AncakBlack Ops 4‘ün başarılı satış rakamlarını göz önünde bulunduracak olursak, yeni Call of Duty oyununda da benzer bir moda yer verileceğini tahmin etmekteyiz.
 

UnTouchuD

Manager
Yetkili üye
Yeni Battlefield oyunu

Yeni Battlefield Oyununun Ne Zaman Çıkacağı Açıklandı

Battlefield serisinin yeni oyunu için Electronic Arts’tan beklenen resmi açıklama geldi.
Geçtiğimiz günlerde yeni Battlefield oyununa odaklandıklarını duyuran DICE, bugün ise merakla beklenen oyunun ne zaman piyasaya sürüleceğini açıkladı.
Hatırlarsanız, DICE geride bıraktığımız günlerde Battlefield V ve Star Wars: Battlefront II’ye içerik desteğini sonlandıracağını duyurmuştu. Dev yapımcı bunun en büyük nedeninse bir sonraki Battlefield oyunu olduğunu açıklamıştı.
Yaşanan bu gelişmenin ardından EA ve DICE cephesinden resmi bir açıklama geldi. Yapımcı firma tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önceden 2022 yılında piyasaya sürüleceği iddia edilen oyunun kesin olarak 2021 yılında piyasaya sürüleceğini görmekteyiz.
Ancak serinin yeni oyununun sadece yeni nesil konsollar için geliştirildiğini açıklayan yapımcı firma, bu kısımda söz konusu oyunun PlayStation 5, Xbox Series X ve PC platformları için çıkışını gerçekleştireceğini belirtti. Bu gelişmeyle beraber yeni oyunun PS4 ve Xbox One platformları için gelip gelmeyeceği de netlik kazanmış oldu.
Şimdilik, yeni oyun ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı. Ancak son yayınlanan raporlara göre Battlefield 1 ve Battlefield 5 ile tarihsel savaş hikayelerine odaklanan DICE’in serinin yeni oyunuyla beraber modern savaş temasına yeniden döneceği tahmin ediliyor
 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
Battlefield 5 Güncellemesi

Son Büyük Battlefield 5 Güncellemesi Yayınlandı

Yeni Battlefield 5 güncellemesi yeni haritalar, silahlar, araçlar ve askerler ile birlikte geldi.
Birkaç hafta önce EA ve DICE, Battlefield 5’in bu yaz son büyük güncellemesini alacağını duyurmuştu. Bu son kapsamlı güncelleme BF oyuncuları için indirmeye sunuldu. Rekabetçi FPS oyununa destek tamamen kesilmeyecek ancak önümüzdeki etaptaki güncellemeler küçük boyutlarda olacak.
Battlefield 5 Güncellemesi
Güncelleme, Battlefield V için iki yeni harita, dokuz silah, altı araç, üç tip el bombası da dahil olmak üzere birçok yeni içerik sunuyor. Yaz güncellemesi 4 Haziran Perşembe günü PS4, Xbox One ve PC’de yayınlandı. Gelin şimdi yeniliklere bir göz atalım.
Yeni Haritalar
 • Al Marj Encampment (Conquest, Breakthrough, TDM, Squad Conquest)
 • Provence (Conquest, Breakthrough, TDM, Squad Conquest)
  Battlefield 5 Güncellemesi
Yeni Araçlar
 • A-20 Bomber
 • P-70 Night Fighter
 • P-51D Avcı Uçağı
 • P-51K Avcı Uçağı
 • M8 Greyhound
 • Puma Armored Car
Ek Değişiklikler:
 • Oyuncular bir araçta öldüğünde ragdoll geçişi iyileştirildi.
 • Hachi ile daha yüksek hızlarda hareket ederken yanlış yönlendirmeye neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Tanklarda ve uçaklarda sis perdesi silahları artık noktaları ve isim etiketlerini düzgün bir şekilde engelliyor.
 • Oyuncu aracı kullanmış ve ardından koltuk değiştirmişse, araçtaki topun yanlış pozisyonu göstermesine neden olan bir hata düzeltildi.
 • AA silahları artık diğer araç MG’leriyle aynı seviyede baskı yapıyor.
 • 500 lb’lik bombaların patlama hasarı azaltıldı.
Yeni Eklentiler
Silahlar
 • Sjögren Shotgun (Support)
 • Chauchat (Support)
 • M3 Infrared (Recon)
 • K31/43 (Recon)
 • Welgun (Medic)
 • M1941 Johnson (Assault)
 • PPK/PPK Suppressed (Hepsi)
 • M1911 Suppressed (Hepsi)
 • Welrod (Hepsi)
Ek Araçlar
 • Doppel-Schuss (Recon)
 • RMN 50 Grenade Launcher (Recon)
 • Pistol Flamethrower (Assault)
 • Shaped Charge (Support)
 • Kampfpistole (Support)
El Bombaları
 • Firecracker Grenade
 • Demolition Grenade
 • Type 99 Mine
Ek Değişiklikler:
 • Tromboncino ve M1 Garand için Bomba Atar eklentileri artık oyuncu cephanesi bittiğinde tabanca yerine ana silaha geçiş yapıyor.
 • Breda M1935 PG’nin yangın söndürme sesi artık duyulabiliyor.
 • Sis bombalarının bazen farklı farklı pozisyonlarda patladığı veya hiç patlamadığı bir hata düzeltildi.
 • El bombası atışlarının gelişmiş tutarlılığı artırıldı.
 • Lunge Mine bir önceki kullanımdan sonra tekrar seçildiğinde başka bir patlamaya neden olan hata düzeltildi.
Yeni Askerler
 • 14 yeni ABD askeri.
 • 2 yeni Japonya askeri.
Ek Değişiklikler:
 • Oyuncuların kanama durumunda sıkışmasını önlemek için ek düzeltmeler.
 • Bir asker bir bombardıman uçağı tespit ettiğinde bazı durumlarda yanlış ses çıkaracak bir hata düzeltildi.
Kullanıcı Arayüzü
 • Oyuncu kendi sis bombasının içine girerse, düşmanların mini haritada gösterilmemesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 • İstatistik sekmesine Calliope ve Hachi için eksik açıklamalar eklendi.
 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör

Battlefield 5 7.1 Güncellemesi Yayınlandı
I
Yeni Battlefield 5 güncellemesi kararlılık iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri içeriyor.
Battlefield 5, son büyük güncellemesini bu ayın başlarında almıştı. Bu güncelleme ile birlikte iki yeni harita, yeni silahlar, araçlar ve daha birçok yenilik geldi.
FPS oyununa destek kısmen kesilmiş olsa da önümüzdeki günlerde küçük boyutlarda güncellemeler görmeye devam edeceğiz. Kısa sürenin ardından Battlefield 5’in 7.1 güncellemesi tüm platformlar için yayınlandı.
Bu güncelleme PC’de 3,65, PlayStation 4’te 1,26 ve Xbox One’da 3.65 GB büyüklüğünde. 7.1 güncellemesi, bazı silah dengeleme ve kullanıcı arayüzü geliştirmeleri ile geliyor.
Battlefield 5 Güncelleme Notları
Silahlar
 • K31/43 atış modlarını değiştirirken artık fazladan bir mermi alamıyor.
 • K31/43’te artık hedef almada doğruluk sorunları yok.
 • Welrod artık 6 + 1 mermi kapasitesine sahip.
 • K31/43 keskin nişancı dürbünlerinin, İsviçreli crosshair simgesine yerine Alman crosshair simgesine sahip olduğu bazı durumlar düzeltildi.
Arayüz
 • Asker modellerinin ön uçta gösterilmemesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Önceki güncellemeyle kaybolan kozmetikler düzeltildi.
 • Yanlış simgeye sahip Welrod Master Dogtag düzeltildi.
Haritalar / Modlar
 • Provence – Oyuncular artık cephane kutusunun üstüne sıkışmayacak.
 • Provence – Haritadaki su artık kurşun geçirmez değil.
 • Twisted Steel – Frontline – Kadro güçlendirme menüsü içinde ABD ekibi için araç kaldırıldı.
 • Outpost – Bir takıma haksız puanlama avantajı sağlayabilecek bir hata düzeltildi.
Diğer
 • Oyun içi genel kararlılık iyileştirmeleri.
 

Çevrimiçi üyeler

Sohbet kullanıcıları

 • Şu an sohbet eden bulunmuyor.

Çevrimiçi istatistikler

Çevrimiçi üyeler
1
Çevrimiçi ziyaretçiler
39
Toplam ziyaretçiler
40

Forum istatistikleri

Konular
16,141
Mesajlar
137,181
Üyeler
1,948
Son üye
Kors@NZoRo

Forumu ziyaret eden üyeler [24Saat]

 1. 2 Temmuz 2020, 7:54 AM

  dragotod

 2. 2 Temmuz 2020, 7:41 AM

  rahmi75

 3. 2 Temmuz 2020, 7:40 AM

  DreAm_M@x

 4. 2 Temmuz 2020, 7:19 AM

  eerol

 5. 2 Temmuz 2020, 6:39 AM

  Mehmetkarahanlı

 6. 2 Temmuz 2020, 6:36 AM

  Kors@NZoRo

 7. 2 Temmuz 2020, 6:36 AM

  yubu

 8. 2 Temmuz 2020, 6:31 AM

  ivancha

 9. 2 Temmuz 2020, 6:19 AM

  CoSmicMax

 10. 2 Temmuz 2020, 6:16 AM

  zyhdi

 11. 2 Temmuz 2020, 6:10 AM

  HypeR m@x

 12. 2 Temmuz 2020, 5:27 AM

  Birali

 13. 2 Temmuz 2020, 5:12 AM

  cimbom0476

 14. 2 Temmuz 2020, 5:03 AM

  poloz

 15. 2 Temmuz 2020, 4:32 AM

  prove

 16. 2 Temmuz 2020, 4:31 AM

  veliyıldırım

 17. 2 Temmuz 2020, 4:30 AM

  papo1

 18. 2 Temmuz 2020, 8:20 AM

  RamSeS>>2

 19. 2 Temmuz 2020, 4:25 AM

  ramadan güdücü

 20. 2 Temmuz 2020, 4:22 AM

  Utkuyesil

 21. 2 Temmuz 2020, 3:43 AM

  viliev

 22. 2 Temmuz 2020, 3:36 AM

  Exen_67

 23. 2 Temmuz 2020, 3:22 AM

  hüseyin22

 24. 2 Temmuz 2020, 3:06 AM

  aaxiaoyu

 25. 2 Temmuz 2020, 2:56 AM

  alwahaibi

 26. 2 Temmuz 2020, 2:40 AM

  zeid_max

 27. 2 Temmuz 2020, 12:31 AM

  error

 28. 2 Temmuz 2020, 12:22 AM

  BlrgoBeme

 29. 1 Temmuz 2020, 11:43 PM

  osmanke

 30. 1 Temmuz 2020, 11:35 PM

  Hum@xel.

 31. 1 Temmuz 2020, 11:28 PM

  asir

 32. 1 Temmuz 2020, 11:16 PM

  cemsaydir

 33. 1 Temmuz 2020, 11:05 PM

  TeoMaN

 34. 1 Temmuz 2020, 11:05 PM

  Ali_70

 35. 1 Temmuz 2020, 10:59 PM

  ScOrPy

 36. 1 Temmuz 2020, 10:20 PM

  JoN@iD

 37. 1 Temmuz 2020, 10:02 PM

  DemBaBa

 38. 1 Temmuz 2020, 10:01 PM

  oko

 39. 1 Temmuz 2020, 9:56 PM

  enigma>>46

 40. 1 Temmuz 2020, 9:46 PM

  nikotina

 41. 1 Temmuz 2020, 9:44 PM

  anka245

 42. 1 Temmuz 2020, 9:40 PM

  contrabasu

 43. 1 Temmuz 2020, 9:37 PM

  Bukır 61

 44. 1 Temmuz 2020, 9:36 PM

  serif70

 45. 1 Temmuz 2020, 9:26 PM

  Aligama

 46. 1 Temmuz 2020, 9:23 PM

  KaYaCaN*

 47. 1 Temmuz 2020, 9:03 PM

  turan45

 48. 1 Temmuz 2020, 9:00 PM

  cafi

 49. 1 Temmuz 2020, 8:55 PM

  Dreams@t.

 50. 1 Temmuz 2020, 8:55 PM

  CoLoMBo

En çok sohbet edenler

Top