Welcome to Uydu Max Sat

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Yeni mesajlar Yeni konular En çok tepki En çok görüntülenen En çok mesaj


  Kullanıcı
  Mesajı

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

║🔴[₪⭐️]║E²_WeTeK/KODİ║⭐️🔴║ iOS 12 Beta sürüm versiyonları

Ş

Şampiyon®

║Kayıtsız⇨Onaylanmamış║
Apple tarafından WWDC 2018 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirilen ve yüksek performansa odaklanılan iOS 12 için ilk betanın yayınlanmasının üzerinden iki hafta geçerken, iOS 12 Beta 2 sürümü geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

iOS 12’nin ilk beta sürümü için kullanıcılardan ve geliştiricilerden gelen geri bildirimler iyi durumda. Konum servislerinde sıkıntı yaşayanlar olsa da, önceki iOS sürümlerinin ilk beta sürümlerine kıyasla daha iyi bir deneyim sunuluyor.

iOS 12 Beta 2 çıktı! İşte sunulan yenilikler!

Yeni Beta sürümünde Ekran Süresi ve Sesli Notlar uygulamasının açılış ekranları değiştirildi. Fotoğraflar uygulamasının Medya Türleri ve Albümler bölümleri için daha büyük yazı tipine geçiş yapılırken, konum simgesi değiştirildi.Artık, durum çubuğundaki konum hizmetleri simgesi biraz daha küçük ve güzel bir yapıda. Bunun yanı sıra FaceTime aracılığıyla grup görüşmeleri yapmak için kullanıcıların aynı Beta sürümünde olması gerekiyor. Yani, iOS 12 Beta 1 ve Beta 2 yüklü iki iPhone veya iPad arasında grup görüşmesi yapmak mümkün değil.
Pil kullanım grafiklerinin iyileştirildiği iOS 12 Beta 2 sürümünde, ekran süresi özelliği artık tek bir cihazda veya tüm cihazlarda gerçekleştirilen kullanımın görüntünlenmesine imkan tanıyor. Bunların yanı sıra birçok küçük yenilik ve değişiklin yapıldığı ikinci beta, önceki sürümde tespit edilen hataları gideriyor.

iOS 12 Beta sürümlerini iPhone veya iPad’inize yüklemek istiyorsanız, yukarıda yer alan linke tıklayarak kurulum için gerekli adımları takip etmeniz yeterli.

iOS 12 hangi cihazları destekliyor?

Eylül ayında son kullanıcı ile buluşması planlanan iOS 12 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X
 
Ş

Şampiyon®

║Kayıtsız⇨Onaylanmamış║
iOS-12-Beta-3-Yenilikleri.jpg


Apple, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıttığı iOS 12’nin en yeni geliştirici betasını dün yayınladı. iOS 12 beta 3 ile birçok değişiklik ve yenilik ile test amaçlı olarak kayıtlı Apple geliştiricilerinin kullanımına sunuldu.

Her yeni iOS 12 betası ile birtakım değişiklikler yapan, WWDC 2018’in açılış konuşmasında değinmediği yeni özellikleri kullanıma sunan Apple, iOS 12’nin üçüncü betasında da bazı önemli yenilikler ve değişiklikler sunuyor.
Bu yazımızda iOS 12 beta 3 sürümü ile gelen yenilikleri ve değişiklikleri sizin için bir araya getirdik.
iOS 12 Beta 3 Yenilikleri ve Değişiklikleri

Harita Uygulaması


Eski-ve-Yeni-Apple-Harita.jpg


Yenilenen Harita uygulaması görünümü, en sonki iOS 12 beta sürümünü çalıştıran cihazlarda San Francisco Körfez Bölgesi için artık kullanılabiliyor.

Sesli Notlar Uygulaması


iOS-12-Beta-3-Sesli-Notlar.jpg


Apple, iPad için Sesli Notlar uygulamasının arayüzünü iOS 12 beta 3 ile tamamen değiştirdi.

Konum Paylaşımı


iOS-12-Beta-3-Konumumu-Paylas.jpg


Konumumu Paylaş seçeneğiyle Ayarlar uygulamasının Gizlilik menüsünden Apple Kimliği menüsüne taşınmış. Böylece Konumumu Paylaş daha göz önünde bir yerde konumlandırılmış.

iPad Bildirimleri

Bildirimler listesinin en üstündeki X simgesine 3D Touch ile sertçe basıldığında iPad’deki tüm bildirimleri temizleme seçeneği artık kullanılabiliyor.

Fotoğraflar Uygulaması


iOS-12-Beta-3-Fotograflar-Ortam-Turleri.jpg


Fotoğraflar uygulamasının albümler bölümündeki ortam türleri listesinde bazı çıkarmalar yapılmış. Artık hangi türden fotoğrafınız varsa o tür kategorileri listeleniyor. Örneğin Live Photos’unuz yoksa listede Live Photos türü gösterilmiyor.

Haptic Geri Bildirim

Ana Ekran Düğmesi ve haptic geri bildirim özelliği olan cihazlarda, iPhone’un kili her açıldığında ana ekran düğmesinin haptic geri bildirimin çalışmasında bazı tutarsızlıklar vardı. Bu tutarsızlık özellikle iPhone 6s ve iPhone 7’de önemli bir sorundu. iOS 12 beta 3 ile bu sorun çözüldü.

Diğer Değişiklikler

Yukarıdaki yeniliklere ek olarak, iOS 11 Beta 3 ile birtakım değişikliklere gidilmiş. Bunlar;


 • Ayarlar > Face ID ve Parola menüsündeki “Face ID’yi Sıfırla” seçeneği artık kırmızı metin rengine sahip.
 • iOS 11 yüklü cihazlarla FaceTime artık sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.
 • GPS sorunları düzeltilmiş.
 • FaceTime efekt seçicisinde küçük değişiklikler yapılmış.
 • Mesajlar uygulamasına yeni Aktivite GIF’leri eklenmiş.
 • Tüm bildirimleri temizle animasyonu güncellenmiş.
 • Denetim Merkezi’ne operatör bilgisi konumlandırılmış.
 • CarPlay bağlantı kopması sorunu düzeltilmiş.
 • iOS 12’nin varsayılan duvar kağıdı daha dolgun hale getirilmiş.
 • Watch uygulaması, Siri Watch yüzünü kullanan üçüncü taraf uygulamaları artık gösteriyor.
 • Watch uygulamasından Zamanda Yolculuk özelliği kaldırılmış.
 
Ş

Şampiyon®

║Kayıtsız⇨Onaylanmamış║
Uzun bir beta sürecinden geçeceğini düşündüğümüz iOS 12 işletim sistemi için yeni beta sürümleri gelmeye devam ediyor. Son olarak beta 3 sürümünün yayınlandığını gördüğümüz işletim sistemi için bu kez beta 4 sürümünün yayınlandığı açıklandı. iOS 12 Beta 4 sürümünün yayınlanmasının ardından tabii ki merak edilen iOS 12 Beta 4 sürümüyle beraber nasıl değişikliklerin sunulduğu. Hemen yeni sürümde değişiklikler var mı? Varsa ne gibi yenilikler var? Bakalım.

iOS 12 Beta 4 Neler Sunuyor?

3.beta sürümünde ciddi sayılabilecek yenilikler gördük. Bu yenilikler Apple Haritalar uygulamasını değiştirdi. Bunun dışında birkaç önemli ikon düzenlemeleri de yapıldı. Fakat iOS 12 Beta 4sürümünde bu şekilde bir değişiklik karşımıza çıkmış değil.

iOS-12-Beta-4.jpg


Belki detaylı sürüm notlarının yayınlanmasının ardından yeni özellikler görebiliriz ancak şu an için bir değişiklik söz konusu değil gibi gözüküyor. Yeni sürüme beraber kullanıcıların genel performans iyileştirmeleri ve güvenlik düzenlemeleri aldığı görülüyor. Genel düzenlemeler dışında herhangi önemli bir değişikliği fark etmedik.
Hata düzenlemelerinin ve performans iyileştirmelerinin hangi alanlarda yapıldığı konusunda da açıklamalar yapılmış değil. Toplamda 600 MB olan güncellemenin şu an için geliştiriciler için açık olduğunu da ekleyelim. Bu sürümün herkese açık versiyonu iOS 12 Beta 3 olarak gelecek.
 
Ş

Şampiyon®

║Kayıtsız⇨Onaylanmamış║
Apple’ın yeni işletim sistemi için sona gelinmeye başladı. Artık 1-2 aylık bir süreci kalan beta sürücünün hemen arından iOS 12 final sürümüyle karşımıza olacak. iPhone 5s ve üstü tüm iPhone modellerine gelecek olan yeni güncellemenin, haliyle beta süreci de hızlanmış durumda. Geçen hafta yayınlanan güncellemelerin hemen sonrasında bu kez iOS 12 Beta 5 sürümüyayınlandı.
Geliştiriciler için yayınlanan iOS 12 Beta 5sürümüyle beraber Apple’ın final serisine bir adım daha yaklaştığını gördük. Ayrıca bu sürümün bir önemi de var. iOS 12 Beta 4 serisinde ortaya çıkan bazı hatalar bu seride gideriliyor.

iOS 12 Beta 5 Değişiklikleri Neler?

İlk dikkat çeken kısım yeni beta sürümünün App Store hatasını gidermesi oldu. Beta 4 kullananların bileceği gibi bu sürümde uygulama indirmek isterken, App Store çalışmayı durdurma hatasıyla karşı karşıya kalınabiliyorduk.
Bu düzenleme konusunda yapılan yeni çalışmalarla beraber sorunun giderildiği belirtiliyor. iOS 12 Beta 5 sürümünde başka değişikliklerde söz konusu. Genel olarak iyileştirme ve performans artışı üzerine yapılan düzenlemeler dikkat çekiyor ve daha eski iPhone modellerinde yaşanan sorunlar gideriliyor.

Detaylı sürüm notları açıklanmış değil ama yenilik bazında çok önemli bir sistem göremedik. Fakat performans ve hata düzeltmeleri kısmında yapılan düzenlemeler bile oldukça önemli. Şimdilik sadece geliştiriciler için yayınlanan yeni beta sürümünün, çok kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar için yayınlanacağını da ekleyelim. Bu sürümü yüklemek için geliştirici hesabınız olması gerektiğini hatırlatalım. Ayrıca bu sürümle ilgili yeni bir detay ortaya çıktığı zaman haberimizi güncelleyeceğiz.

Sürüm notlarından sonra bazı değişiklikler ortaya çıktı. İlk önemli değişiklik pil sağlığı uygulaması oldu. Pil sağlığı uygulamasının beta sürümü son buldu. Bunun dışında FaceTime sesleri değiştirildi ve AirPods kablosuz şarj desteği net olarak ortaya çıktı.
Diğer Yenilikler ise Şöyle;


 • Uygulama içi kimlik doğrulaması için yüz kimliği gülen yüz kaldırıldı
 • Apple Müzik Arama menüsü düzenlendi
 • Paylaşım Sayfasındaki ‘iCloud Bağlantısını Kopyala’ düğmesi güncellendi
 • ‘Duvar Kağıdı Olarak Kullan butonu güncellendi
 • Fotoğraflar uygulaması Albüm sekmesindeki medya türleri için düzenlemeler yapıldı.
 • Bazı ikonlar değişti.
 
Ş

Şampiyon®

║Kayıtsız⇨Onaylanmamış║
Geliştiriceler için iOS 12 Beta 6 Yayınlandı!
Apple, geliştiriciler için test amaçlı olarak iOS 12’nin en yeni beta sürümünü, iOS 12 Beta 6’yı yayınladı. Bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın açılış konuşmasında duyurulan iOS 12’nin altıncı beta sürümü, kayıtlı Apple geliştiricileri için şimdi kullanılabilir.

iOS 12 Beta 6, bir önceki geliştirici betasının yayınlanmasından yaklaşık bir hafta sonra kullanıma sunuldu.
Kayıtlı Apple geliştiricileri, yeni iOS 12 beta sürümünü Apple’ın Geliştirici Merkezi’nden indirebilecekleri uygun konfigürasyon profilini yükledikleri iOS cihazlara Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden OTA ile şimdi indirebilirler.

iOS 12 Beta 6 Yenilikleri

Apple’a göre, iOS 12 Beta 6 önceki beta sürümlerindeki birçok sorunu çözerken yeni hataları ve sorunları beraberinde getiriyor.


 • Üçüncü nesil Apple TV, iOS 12 Beta 6’da HomeKit hub işlevini yerine getirmeyebilir. Apple TV 4K, bir iOS aygıtını kullanarak kurulumu tamamlanmadıkça HomeKit merkezi olarak kullanılamayabilir. Bu sorunu çözmek için, Apple TV’yi Ayarlar > AirPlay > Oda menüsü aracılığıyla Ev’e eklemek gerekiyor.
 • Konuşma Erişilebilirlik seçeneklerinden bir ses dinlerken veya seçerken Ayarlar uygulaması beklenmedik bir şekilde kapanabilir.
 • FaceTime, Mail, Harita veya Sesli Notlar uygulaması kaldırılmışsa, Siri ve Arama ayarlarını açmaya çalışırken beklenmedik bir şekilde kapanma sorunu ile karşılaşılabilir. Apple, bu sorunun yaşanması durumunda eksik uygulamaların yüklenmesini öneriyor.
 • Belirli kestirmeleri kullanırken Siri uygulamayı otomatik olarak açamayabilir. Bunun yerine bir Aç düğmesi görüntülenir.

iOS 12 Beta 6 ile bir önceki betada karşılaşılan birden fazla hata düzeltiliyor. Bluetooth aksesuarlarının kullanımı sırasında artık sorun yaşanmıyor. Apple Pay Cash’in Siri ile kullanılması durumunda çökmesine neden olabilecek sorunlar giderilirken, Kısayollar uygulamasının çalışmamasına neden olan bir sorun ve Siri’nin uygulamaları açmasını engelleyen bir hata ve daha fazla sorun iOS 12 Beta 6 ile çözülüyor.

iOS 12 Güncellemesi

iOS 12, iOS platformu için önemli geliştirmeler ve birçok yeni özelliği sunuyor. Apple, iPhone’ları ve iPad’leri, özellikle de daha eski modelleri daha hızlı ve daha duyarlı hale getirmek için işletim sistemini baştan aşağıya revize etti.
iPhone X için hem Mesajlar hem de FaceTime’da kullanılabilen, kişiselleştirilmiş Animoji olan Memoji ile birlikte yeni Animoji karakterleri kullanıma sunuluyor. Ayrıca, Mesajlar ve FaceTime’a yeni kamera efektleri eklenirken, Grup FaceTime özelliği ile 32 kişiye kadar sesli/görüntülü görüşme yapılmasının önü açıldı.

Yeni Kısayollar uygulaması ile oluşturulabilen kestirmeler ile yerleşik ve üçüncü taraf uygulamalar için Siri artık daha derin bir entegrasyona sahip.

Apple, kullanıcıları iPhone ve iPad’de ne kadar zaman harcadığını takip edebilmelerini sağlayan Ekran Süresi özelliği ile iOS 12’ye kapsamlı zaman yönetimi ve izleme araçlarını getirdi. Apple, Uygulama Sınırı özelliği ile iOS cihazlarının kullanımının azaltılmasına yardımcı olarak akıllı telefon bağımlılığının önüne geçmeyi hedefliyor. Ayrıca bu özellik ile ebeveynler için ek denetimler sunuluyor.

Rahatsız Etme özelliği güncellenen seçenekleri ile dikkat dağınıklılığına neden olan bildirimleri artık Kilit Ekranı’na değil Bildirim Merkezi’ne atıyor. Rahatsız Etme kestirmesi ile kişiler için özel ayrıcalık tanınabiliyor.
Gruplandırılmış Bildirimler özelliği sayesinde, gelen bildirimleri görüntülemek ve yönetmek kolaylaşırken, Anında Yönet özelliği sayesinde uygulamalar için bildirim yönetimi direkt Bildirim Merkezi üzerinden yapılabiliyor.

ARKit 2.0, iki kişinin aynı anda AR ortamını ayrı cihazlarda görmesine izin veren paylaşılan deneyimler ve AR deneyimlerinin birden çok oturumda kaydedilmesini sağlayan kalıcılık gibi yeni özellikler sunuyor. Ayrıca, AR yeteneklerini kullanarak nesneleri ölçmek için yeni bir Ölçüm adlı yerleşik iOS uygulaması sunuluyor

iOS 12 ile Apple Harita uygulaması baştan aşağıya yenileniyor. Apple Harita uygulaması için tasarımsal yeniliklerden öte harita ve navigasyon geliştirmeleri yapılacak. Apple, yenilenen Harita uygulamasını bu yıldan itibaren kullanıma sunacak ancak yeniliklerin tüm dünya genelinde kullanılabilir olmasının 2019’un sonunu bulması bekleniyor.​
 
Ş

Şampiyon®

║Kayıtsız⇨Onaylanmamış║
Geliştiriciler için iOS 12 Beta 7 Yayınlandı!
Apple, test amaçlı olarak geliştiriciler ve Beta Yazılım Programı kullanıcıları için kullanıma sunduğu iOS 12’nin en yeni beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Geliştiriciler için iOS 12 Beta 7 şimdi indirilebilir.
iOS 12 Beta 7, bir önceki geliştirici betasının yayınlanmasından tam bir hafta sonra yayınlanmış oldu.
Kayıtlı Apple geliştiricileri, iOS 12 Beta 7 sürümünü Apple’ın Geliştirici Merkezi’nden indirebilecekleri uygun konfigürasyon profilini yükledikleri iOS cihazlarına Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellememenüsünden OTA ile indirebilirler. Konfigürasyon profili yüklü cihazlara yeniden profili yüklemeye gerek yok.
iOS 12 Beta 7 Yenilikleri ve Değişiklikleri

Apple’ın paylaştığı sürüm notlarına göre, iOS 12 Beta 7 ile Grup FaceTime özelliği kaldırıldı. Özelliğin bu sonbahardaki bir güncelleme ile yeniden kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Güncelleme: Apple, iOS 12 Beta 7’deki birçok hatadan kaynaklanan performans sorunlarından dolayı güncellemenini dağıtımını durdurdu.​
 
Ş

Şampiyon®

║Kayıtsız⇨Onaylanmamış║
Geliştiriciler için iOS 12 Beta 8 Yayınlandı!
Apple, geliştiriciler için yayınladığı iOS 12 Beta 7 güncellemesini performansı etkileyen yazılım sorunlarından dolayı geri çekmiş, güncellemenin dağıtımını durdurmuştu.

Apple, geliştiriciler için iOS 12 Beta 8 güncellemesini yayınladı. Yeni iOS 12 Beta 8 güncellemesi geliştiriciler tarafından şimdi indirilebilir.

Kayıtlı Apple geliştiricileri, iOS 12 Beta 8 sürümünü Apple’ın Geliştirici Merkezi’nden indirebilecekleri konfigürasyon profilini yükledikleri iOS cihazlarına Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellememenüsünden OTA ile indirebilirler. Konfigürasyon profili yüklü cihazlara yeniden profilin yüklenmesi gerekmiyor.

iOS 12 Beta 8 Yenilikleri

iOS 12 Beta 8 ile Apple’ın bir önceki beta sürümdeki cihaz performansını etkileyen sorunları giderdiği görülüyor. Bununla birlikte, Grup FaceTime özelliğinin ileriki bir tarihte kullanıma sunulmak üzere yedinci beta sürümünde kaldırıldığını, iOS 12 Beta 8’de de özelliğin kullanılamadığını belirtelim.

Son iOS 12 beta güncellemesinde bunlar dışında gözle görülür herhangi bir yenilik veya değişiklik bulunmuyor.​
 
Ş

Şampiyon®

║Kayıtsız⇨Onaylanmamış║
Geliştiriciler için iOS 12 Beta 9 Yayınlandı!
Apple bugün, kayıtlı geliştiriciler için iOS 12 Beta 9 güncellemesini yayınladı. Yeni iOS 12 Beta 9 güncellemesi geliştiriciler tarafından şimdi indirilebilir.

Kayıtlı Apple geliştiricileri, iOS 12 Beta 9 sürümünü Apple’ın Geliştirici Merkezi’nden indirebilecekleri konfigürasyon profilini yükledikleri iOS cihazlarına Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden OTA ile indirebilirler. Konfigürasyon profili yüklü cihazlara yeniden profilin yüklenmesi gerekmiyor.

iOS 12 Beta 9 Yenilikleri ve Değişiklikleri

Apple’ın sürüm notlarına göre, iOS 12 beta 9’da Harita uygulamasındaki trafik verileri düzgün görüntülenmeyebilir. Apple, bu sorundan etkilenen müşterilerin Trafik seçeneğini kapatıp açmalarını öneriyor.
Ekran Süresi için bazı sorunlar yaşanabilir. Apple, güncellemeden sonra Ekran Süresi özelliğinin kapatılıp açılmasını öneriyor.​
 
Ş

Şampiyon®

║Kayıtsız⇨Onaylanmamış║
Geliştiriciler için iOS 12 Beta 10 yayınlandı.


Son birkaç haftadır Apple’ın yazılım konusunda bir hayli hızlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Firma daha önce yayınladığı iOS 12 Beta 7sürümünde ortaya çıkan hata nedeniyle bu sürümü iptal etmesinin ardından, işleri bir hayli hızlandırdı. İlk olarak beta 7 iptalinin hemen arkasından beta 8 sürümü yayınlandı. 1 hafta içerisine ise iOS 12 Beta 9 yayınlandı. Ardı ardına yayınlanan yeni beta sürümlerinden hemen sonra bu kez iOS 12 Beta 10 yayınlandı

Böylelikle yaklaşık 14 gün içerisinde tam 4 yeni beta sürümü gördük. Ardı ardına betaların gelmesi, Apple’ın iOS 12 finaline yaklaştığının da bir göstergesi.
 

Mehmetkarahanlı

║Administaratör║🇹🇷║👑⚔️🏆🌟🌟🌟🌟💎💎💎🎀║🇹🇷║
Yetkili üye
║👑║Administratör║👑║
║Moderatör║⭐️║
Katılım
17 Ağustos 2018
Mesajlar
43,831
Reaction score
8,780
Puanlar
113
Konum
║🇹🇷║Bursa║
İnternet sitesi
www.uydumaxsat.com
iOS 12 Beta 12 yayınlandı!ios-12-beta-12-yayinlandi.jpg


iOS 12 sürümünü yayınlamasına bir aydan daha kısa bir süre kalan Apple, beta sürümlerinin sayısı ile adeta rekora konuşuyor. Zira, iOS 12 Beta 11 sürümünün üzerinden sadece dört gün geçerken, bu kez iOS 12 Beta 12 sürümü yayınlandı.

iOS 12 Beta 12 çıktı!

Beta 12’nin bu kadar kısa sürede yayınlanma sebebi kullanıcıları çileden çıkartan güncelleme uyarısı. Beta 11’i yükleyenler cihazlarında sürekli ” Yeni güncelleme var ” uyarısı ile karşılaşmaya başladılar. Bu sorun iOS 12 Beta 12 ile çözüldü.


iPhone ve iPad için geliştiricilerin kullanımına sunulan Beta 12, yaklaşık 100 MBgibi oldukça düşük bir boyutta. Daha önce belirttiğimiz gibi güncelleme uyarısı sorunu çözülürken, standart hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler sunuluyor.

iOS 12 Beta sürümlerini iPhone veya iPad’inize yüklemek istiyorsanız, yukarıda yer alan linke tıklayarak kurulum için gerekli adımları takip etmeniz yeterli.
iOS 12 hangi cihazları destekliyor?

Eylül ayında son kullanıcı ile buluşması planlanan iOS 12 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;
– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
iPhone 8/8 Plus
iPhone X
 

ş@mpiyon>>®

║Yönetici_Admin║🇹🇷║👑🏆🌟🌟🌟🌟💎💎💎💎🎀🇹🇷║
Yetkili üye
║Süper_ADMIN║👑║
Katılım
27 Ağustos 2018
Mesajlar
24,165
Reaction score
50,874
Puanlar
113
Konum
║🇹🇷║Bursa║
iOS-12.pngiOS 12 final sürümü her an yayınlanabilir. 12 Eylül tanıtımdan hemen önce ya da etkinlikten hemen sonra yayınlanması beklenen iOS 12 final sürümü, çok önemli sistemsel değişikliklerin gelmesini sağlayacak. Uzunca bir beta sürecinden sonra çıkışını beklediğimiz iOS 12 için beklentilerden ve özelliklerden defalarca söz ettik. Genel olarak çok daha kararlı bir işletim sistemi sunulacağı ve yeni işletim sistemiyle beraber hız konusunda daha stabil bir işletim sistemi göreceğimizi biliyoruz.
Daha önce yaptığımız karşılaştırmalarda da iOS 11 işletim sistemine göre ne kadar başarılı bir serinin geldiğinden söz etmiştik. İşte şimdi Apple, yeni sürüm hakkında elde ettiğimiz tüm bu bilgileri kullanıcılara sunmaya başladı.
iOS 12 Bilgilendirme Mesajları

Beta süreçlerinde de ortaya çıkan özellikler ve yeni işletim sisteminin neler sunacağı, son kullanıcılara anlatılmaya başlandı. iOS 12 için hem iPhone kullanıcılarına hem de iPadkullanıcılarına özel mesajlar ve bildirimler gösterilmeye başlandı.
Apple’ın ipuçları uygulaması üzerinden, iOS 11 kullanıcılarına yeni işletim sistemi anlatılmaya başlandı. Yeni işletim sisteminin özelliklerinin neler olacağı ve bu özelliklerin nasıl kullanılacağına ilişkin mesajlar bir yana, yeni sürümün ne kadar kararlı bir işletim sistemi olacağı da vurgulanıyor.
iOS-12-640x480.jpeg

iOS 12 işletim sisteminin daha hızlı olacağı, hatalarının minimuma indirileceği, pil tüketiminin daha başarılı olacağı ve daha birçok bilgi kullanıcılara sunulmaya başlandı. Muhtemelen tanıtım haftası boyunca da devam edecek olan bildirimler, final sürümünden sonra kesilecek.
Yeni işletim sistemi final sürümüyle yayınlandıktan sonra ise nasıl yapılır destek videolarını göreceğiz. Apple, iOS 11 içinde hemen hemen aynı sistemi kullanmıştı. Benzeri bir durum yeni işletim sistemi için de geçerli olacak.
 

Forum istatistikleri

Konular
23,132
Mesajlar
307,186
Üyeler
20,806
Son üye
iLys

Çevrimiçi yöneticiler

 • [email protected]
  ║Manager║🇹🇷║👑🏆🌟🌟🎀🇹🇷║
 • cafi
  ║Onursal_Başkan║🇹🇷║👑🏆🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🎀🇹🇷║
 • umuti1975
  ║Manager║🇹🇷║👑🏆🌟🎀║🇹🇷║

Çevrimiçi istatistikler

Çevrimiçi üyeler
48
Çevrimiçi ziyaretçiler
114
Toplam ziyaretçiler
162

Son mesajlar

🔰 Gün içi aktif kullanıcılar [*.24Saat] 🔰

 1. 8 Aralık 2022, 5:10 PM

  Servey

 2. 8 Aralık 2022, 5:10 PM

  gjorgjevski

 3. 8 Aralık 2022, 5:10 PM

  scorer

 4. 8 Aralık 2022, 5:10 PM

  ekrem7

 5. 8 Aralık 2022, 5:09 PM

  elik00

 6. 8 Aralık 2022, 5:09 PM

  techads

 7. 8 Aralık 2022, 5:09 PM

  K3rN3lvN

 8. 8 Aralık 2022, 5:09 PM

  picarillo

 9. 8 Aralık 2022, 5:09 PM

  gurillia333

 10. 8 Aralık 2022, 5:08 PM

  Coco_ol

 11. 8 Aralık 2022, 5:08 PM

  [email protected]

 12. 8 Aralık 2022, 5:08 PM

  irfancelenk

 13. 8 Aralık 2022, 5:07 PM

  umuti1975

 14. 8 Aralık 2022, 5:07 PM

  mustafafufu

 15. 8 Aralık 2022, 5:06 PM

  rudolf_26359

 16. 8 Aralık 2022, 5:06 PM

  Ak19

 17. 8 Aralık 2022, 5:05 PM

  faruks

 18. 8 Aralık 2022, 5:05 PM

  sabax

 19. 8 Aralık 2022, 5:05 PM

  mx101

 20. 8 Aralık 2022, 5:04 PM

  ysf3535

 21. 8 Aralık 2022, 5:04 PM

  silent smile

 22. 8 Aralık 2022, 5:04 PM

  burak1992

 23. 8 Aralık 2022, 5:04 PM

  Mabore

 24. 8 Aralık 2022, 5:03 PM

  cheb.djalil.73

 25. 8 Aralık 2022, 5:02 PM

  ATAR1275

 26. 8 Aralık 2022, 5:02 PM

  doganoglu66

 27. 8 Aralık 2022, 5:01 PM

  sudi

 28. 8 Aralık 2022, 5:01 PM

  Bzayned

 29. 8 Aralık 2022, 5:01 PM

  Isabquin

 30. 8 Aralık 2022, 5:01 PM

  Kingslayer

 31. 8 Aralık 2022, 5:01 PM

  PicKim

 32. 8 Aralık 2022, 5:00 PM

  Gjumashi

 33. 8 Aralık 2022, 4:59 PM

  azizsarman

 34. 8 Aralık 2022, 4:58 PM

  ercan50

 35. 8 Aralık 2022, 4:57 PM

  Maria73

 36. 8 Aralık 2022, 4:57 PM

  antepli

 37. 8 Aralık 2022, 4:56 PM

  gigablue55

 38. 8 Aralık 2022, 4:56 PM

  fuzun59

 39. 8 Aralık 2022, 4:55 PM

  huseyinerdonmez

 40. 8 Aralık 2022, 4:55 PM

  marko13

 41. 8 Aralık 2022, 4:54 PM

  arif79

 42. 8 Aralık 2022, 4:51 PM

  Nace Janev

 43. 8 Aralık 2022, 4:50 PM

  lineker

 44. 8 Aralık 2022, 4:49 PM

  tepe

 45. 8 Aralık 2022, 4:48 PM

  eray55

 46. 8 Aralık 2022, 4:48 PM

  bily

 47. 8 Aralık 2022, 4:46 PM

  yaraliaslan

 48. 8 Aralık 2022, 4:46 PM

  koki58

 49. 8 Aralık 2022, 4:46 PM

  iyikosan

 50. 8 Aralık 2022, 4:44 PM

  camarad

 51. 8 Aralık 2022, 4:44 PM

  polat abe

 52. 8 Aralık 2022, 4:43 PM

  anobel

 53. 8 Aralık 2022, 4:43 PM

  hadock

 54. 8 Aralık 2022, 4:43 PM

  misket40

 55. 8 Aralık 2022, 4:42 PM

  ugurcan

 56. 8 Aralık 2022, 4:42 PM

  Vivientje La Foxxy

 57. 8 Aralık 2022, 4:41 PM

  İsmail320

 58. 8 Aralık 2022, 4:40 PM

  Samuel

 59. 8 Aralık 2022, 4:40 PM

  ttunes52

 60. 8 Aralık 2022, 4:39 PM

  leotrim433

Top