Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En çok mesaj

❖❖E2 ENİGMA❖❖ E2 / NeoBoot-by-gutosie test [*ipk]

Resultürk

Süper Admin
Yetkili üye
Forum dostlarına merhaba...E2 cihazlarda sıklıkla kullandığımız çoklu boot sistemi MİPS işlemcili cihazlarda zirve yapmıştı..BlackHole imaje üzerine yapılandırılan meoboot-openMultiboot.NFR imajeler üzerinde NFR Boot,Egami Boot vs. Vuplus cihazlarda yaygın olarak kullandığımız "multiboot" ve "openMultiboot" ise nerdeyse E2 cihazların vazgeçilmezi olmuştu.
ARM cihazlarda ise bu uygulama geç te olsa yeniden başladı.Ancak bugüne dek süre gelen uygulamalarda ancak ve ancak cihazın kendi yazılımları openMultiboota kuruluyordu.Son gelişmelerde bu sorunun d aşıldığı gözleniyor.Tabii bu sevindirici bir haber.En çok ta benim için..:gazete;


Gutosie adlı bir usta arkadaşımız ARM işlemcili cihazlar için de yeni bir çoklu boot yöntemi geliştirmiş.:NeoBoot Bu yöntemin openMultiboottan farkı aynı işlemcili diğer cihaz yazılımlarının da "NeoBoot" a yüklenebilir olmasıdır.Verdiğim linkte bu uygulamanın bir resmini göreceksiniz:Görüldüğü gibi flashta OpenPli imaje ve NeoBootta Ultimo 4K yazılımları yanında GigaBlue 4K ve Octagon 4K yazılımları da mevcut.Ama bir sorun var:Ne uygulamayı yapanın ne de paylaşan arkadaşın dilinden bir şey anlamadım.İnanıyorum ki,forumda bu sorunun üstesinden gelecek dostlar vardır.İşte ozaman cihazları kullanmanın keyfi daha bir başka olacak...

https://vuplus-images.co.uk/index.ph...649-jpg.25499/
 

Resultürk

Süper Admin
Yetkili üye
Merhaba dostlar...Dün gece zamanımı buna ayırdım:Flashtaki OpenSpa 7.3.05 imajeyi silmeden NeoBoot' u bunun üzerine yapılandırmaya çalıştım.Kullanılan dili ve açıklamaları da anlamadığım için "olsa olsa böyle olur!" mantığıyla hareket ettim.
OpenSpa imaje üzerine OpenMultiboot nasıl kuruluyorsa, NeoBoot'u da aynı şekilde kurmaya başladım.Bir ölçüde kuruldu da..DirtyDonki ustanın Ultimo4K için verdiği OpenAtv-6.3 backupu ile Mika dostun Zero4K için paylaştığı opendroid backuplarını sağlıklı şekilde kurup çalıştımayı da başardım..
Ama hepsi bu kadarmış;üçüncü backupu asla kuramadım.Anlamadığım için neyi atladığımı,eksik bıraktığımı bilmiyorum.Olsa olsa böyle olur mantığı işe yaramadı.Benim yaptığım işte hükümetin demokrasi anlaşına benzeyince hemen sildim.Bugün torunlar Ankaradan yanıma gelecekler.Onlardan yardım alabilirsem gece tekrar deneyeceğim.Kusura kalmayın sizlere müjdeli haber veremedim.Ama henüz pes te etmedim..Hele birde bizim ustaların görüşlerini alalım.Bir çıkar yolu mutlaka vardır..Sevgiler,saygılar..
 

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
insanoğlu gayretli mahluktur ama burada şu var azimli ve mücadeleci bir resul adaşım var ve bu başarıyı getirir.
Bir tanesin adaşım sen bildiğin yolda git.
helalsin
insanoğlu yapa yapa öğrenir
ne mutluki bizler hep bu calışmalardayız ya hepimiz
sonunuda getiririz hep
sana kolay gelsin adaşım

saygılarımla
 

Memo®ist

Süper Admin
Yetkili üye
NeoBoot 7.04 by gutosie

Wspierane tunery:

[*]et8500

[*]SF4008

[*]Ultimo4k

[*]Ultimo

[*]Zero

[*]OSmini

[*]Formuler F1

[*]MBmini

[*]Solo4k

[*]Uno

[*]Solo

[*]Duo4k

[*]Formuler F3

[*]atemio6000

[*]Uno 4K

[*]Duo2

[*]Solose-v2

[*]Zgemma h7S

[*]MBmini

[*]Miraclebox Micro

[*]Uno4kSE

[*]Duo

[*]Solose

[*]Octagon Sf8008

[*]Miraclebox Ultra

[*]Zero 4K

[*]Solo2

[*]Zgemma H9SNeoBoot-7.04_all.ipk

źródło
 

Memo®ist

Süper Admin
Yetkili üye
NeoBoot 7.05 by gutosieWspierane tunery:
[*]et8500


[*]SF4008


[*]Ultimo4k


[*]Ultimo


[*]Zero


[*]OSmini


[*]Formuler F1


[*]MBmini


[*]Solo4k


[*]Uno


[*]Solo


[*]Duo4k


[*]Formuler F3


[*]atemio6000


[*]Uno 4K


[*]Duo2


[*]Solose-v2


[*]Zgemma h7S


[*]MBmini


[*]Miraclebox Micro


[*]Uno4kSE


[*]Duo


[*]Solose


[*]Octagon Sf8008


[*]Miraclebox Ultra


[*]Zero 4K


[*]Solo2


[*]Zgemma H9SNeoBoot-7.05_all.ipk

źródło
 

Resultürk

Süper Admin
Yetkili üye
Forum dostlarına merhaba!.. İki gündür forum dostları için NEOBoot sisteminin verimliliği konusunda test çalışması yapıyordum.Sanırım olumlu bir aşamaya da geldim.Bunu da hemen paylaşmak istedim.
Uno 4K Openatv-6.3 üzerine yapılandırılan NeoBoot ta şu anda 8 adet imaje/backup yüklüdür.Test henüz sonuçlanmamakla beraber ilginç bulduğum için hemen bilgi vermek istedim.
1- Mutant HD51-Openatv-6.1
2-Zero4K-OpenDonki-4.2.030-mika
3-Zero4K-OpenEsi-8.0-mika
4-Ultimo4K-Openpli-6.2-Biperva34
5-Uno4KSE-Openpli-7.0
6-Solo4K-SatdreamGr-6
7-Duo4K-OpenTen-7.0

8-AxasHD51 4K-Openatv-6.3
Duo2 4K ve Solo4K için henüz fırsatım olmadı.Ama diğerleri olduysa bu neden olmasın!?.Bir önceki test çalışmasında da GBQuad Ultra HD'nin yazılımını da yüklemiştim.Ama o bu listede yok.
Zgemma h7 /Edision
Osmino4K/Octagon 8008/ Dinoboot 4K cihazlar için yapılan denemeler olumsuz oldu.Ancak bunlardan Osmino4K dan ümitvarım.Yüklediğim backup Bootlogo da kaldı.Ham imaje denemedim.


NeoBoot Kurulumu:

Cihaz flashında Openatv-6.3 yüklü. (Bu bir tercih meselesi)
İmajede eklentilerde var olan SatVenus Panelden NeoBoot plugini indirdim ve güncelledim:NeoBoot-7.0.5 olarak güncelledi.
1-Fat32 olarak formatladığım 8GB SanDisk flash belleği,cihazı arkadaki anahtardan kapatıp taktım ve cihazı yeniden açtım.NeoBoot u açtım.Mavi tuşla ne yapılacağı konusunda adım adım yönlendirme yapılıyor.

a)Mavi tuşa bastık.Evet:OK. cihaza taktığımız flash belleği gördü.hdd yi seçtim.
b)Ben "hdd" olarak seçim yaptım.KIRMIZI tuşa basıp önce "sıfırladım"
c) Yeşil Tuş la hdd olarak maunt edıp hdd yi kaydedip çıktım.
d)Cihazı YENİDEN başlattım.(restart GUİ değil)
e) Cihaz açılınca NeoBoot'u açtım ve yine hdd' yi seçtim.YEŞİL tuşa basınca "Neoboot kuruldu" yazısı çıkınca OK. dedim ve Neoboottan çıktım.
FTP ile cihaza bağlandığımda
media/hdd dediğimde iki adet dosyanın kurulduğunu görüyoruz: ImageBoot ve ImageUpload

Yüklemeyi,media>hdd>ImageUpload olarak seçtim.Çünkü flash belleği hdd olarak maunt etmiştim.USB olarak maunt edenler: media>usb>ImageUpload seçecekler.
İlk yüklemeyi yaptığımızda,yine YEŞİL tuşla yükle komutunu veriyoruz. Bu komutu verdiğimizde

NEOBOOT:Install new Image diye bir menü açılıyor.Yüklenecek dosyalar tek tek burada görüldüğü gibi yüklemenin başlangıcı, dakika ve saniyesi de görülüyor.Burada iken cihaza asla müdahale etmeyin uyarısı var.Yüklenen imajenin MB bakımından büyüklüğüne göre 3-6 dakika arasında devam ediyor.Yükleme bittiğinde en altta Uygulama bitti uyarısı çıkıyor.Eğer imaje sorunsuz yüklendiyse solda açılan pencerede yeni imajenin adı gözüküyor.

KIRMIZI tuşla OK.deyip imajenin açılmasını bekliyoruz.İlerleyen zamanlarda yüklediğiniz imajenin adını göremiyebilirsiniz.Flash imaje adının üzerine sağ yönlendirme tuşuna bastığınızda sıra ile yüklenen imajeler gelecektir.(Zaten sol tarafta açılan pencerede bu imajeler açıkça görülür.Benim kastettiğim,yeni imaje yüklediğinizdeiyüklediğiniz imajeyi görmek için.)
Not:Her hangi bir olumsuzlukta imaje silme işini DreamExplorer eklentisiyle yaptım.
media/hdd/ImageUpload üzerinden Kırmızı tuşla seçip OK.diyoruz
NOT 2: FTP ile cihaza bağlanıp media>hdd>ImageUpload seçtiğimiz de yüklenmiş tüm imajelerin "zip"li şeklini görüyouz.Bu sizi endişelendirmesin.
Kullanıcı dostlara kolaylıklar diliyorum.Bir sorunla karşılaştığımızda elbette yardımlaşacağız.Sağlıkla,sevgiyle kalın...
 
Last edited:

Memo®ist

Süper Admin
Yetkili üye
Anlatımın çok saol abi bende dün test ettim çok stabil çalışıyor hatta şaşırdım duo2 imajları 30 sny de yükleyip veriyor yanlız!! duo yada solose zero imajları yükleniyor ama asla cihaz açılmıyor karnelde uyumsuz luk var sanırım yada gözden kaçan küçük detaylar var ayrıca ImageUpload içinde olan zip,li imajlar silinebilir önemi yok birde imaj yükleme seçeneklerinde listeler arasında evet hayır seçenekleri de değiştirilip denenmeli tabi bu sistem bazen markadan modele yüklemelerde seçicilik gösterebilir.

Birde zamanım olursa resimli kullanım yükleme şeklide veririm bilmeyen dostlar faydalansın. kolay gelsin..
 

Resultürk

Süper Admin
Yetkili üye

Memo®ist

Süper Admin
Yetkili üye
"Birde zamanım olursa resimli kullanım yükleme şeklide veririm bilmeyen dostlar faydalansın. kolay gelsin.. " Memorist.

Resimli anlatım hem işi kolay eder hem de hatalardan korur.Kulanılan usb bellek 2.0 yerine 3.0 olursa yüklemeler de backup değişimleri de hızlı oluyor.Bunu da test ettim..http://www.megauydu.com/proxy.php?image=http%3A%2F%2Fwww.elit-forum.com%2Fimages%2Ficons%2Fyo.gif&hash=2fdd9ef885d5a272151604f82bee0635
ABİ söylemeliyiz ki'' ister USB 2.0 ister USB 3.0'ı tercih edin fark etmez, her model farklı okuma ve yazma hızlarına sahiptir. O sebeple bir USB bellek satın almadan önce yalnızca kapasiteye bakıp Geçmemek lazım, mutlaka okuma ve yazma hızlarına dikkat etmeliyiz.
 

Resultürk

Süper Admin
Yetkili üye
Bugün son bir imaje yükledim.Axas HD51 4K-Openatv-6.3
İmajenin MyMetrix skinini beğenmedim.Yeni bir skin yükledim.Cihaz crash oldu.Skini sildim ama cihazı başlatmak için arka anahtarı kapatıp açınca gördüm ki,8 adet yüklü imaje yok olmuş.İyi de ben bu skin değişimini çok sık yapıyorum.Her yeşil ekran hatasında bu uçacaksa ozaman değmez. İşimiz gücümüz bu değil..
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda hiç çevrimiçi üye yok.

Sohbet kullanıcıları

Çevrimiçi istatistikler

Çevrimiçi üyeler
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
87
Toplam ziyaretçiler
87

Forum istatistikleri

Konular
15,919
Mesajlar
130,402
Üyeler
1,780
Son üye
twister1978

Forumu ziyaret eden üyeler [24Saat]

 1. 4 Haziran 2020, 11:51 PM

  yilmaz_k

 2. 4 Haziran 2020, 11:13 PM

  oko

 3. 4 Haziran 2020, 11:41 PM

  TatanKa>>2

 4. 4 Haziran 2020, 10:44 PM

  Mehmetkarahanlı

 5. 4 Haziran 2020, 10:30 PM

  VmaxMuRaT

 6. 4 Haziran 2020, 10:27 PM

  twister1978

 7. 4 Haziran 2020, 10:13 PM

  cafi

 8. 4 Haziran 2020, 10:12 PM

  Beşiktaşli66

 9. 4 Haziran 2020, 10:01 PM

  JoN@iD

 10. 4 Haziran 2020, 10:00 PM

  ali2020

 11. 4 Haziran 2020, 9:51 PM

  DreAmLoweR

 12. 4 Haziran 2020, 9:51 PM

  KaYaCaN*

 13. 4 Haziran 2020, 11:53 PM

  Cetinerm

 14. 4 Haziran 2020, 9:47 PM

  keremoli

 15. 4 Haziran 2020, 9:46 PM

  error

 16. 4 Haziran 2020, 9:42 PM

  DemBaBa

 17. 4 Haziran 2020, 9:39 PM

  osmanke

 18. 4 Haziran 2020, 9:35 PM

  onur1995

 19. 4 Haziran 2020, 9:34 PM

  enigma>>46

 20. 4 Haziran 2020, 9:32 PM

  ahrend

 21. 4 Haziran 2020, 9:29 PM

  serif70

 22. 4 Haziran 2020, 9:25 PM

  nikotina

 23. 4 Haziran 2020, 9:23 PM

  timsah

 24. 4 Haziran 2020, 9:19 PM

  Resultürk

 25. 4 Haziran 2020, 9:10 PM

  floryn2005p

 26. 4 Haziran 2020, 9:02 PM

  FikretBjk1982

 27. 4 Haziran 2020, 9:00 PM

  yakyak

 28. 4 Haziran 2020, 8:48 PM

  bora2004

 29. 4 Haziran 2020, 8:47 PM

  asderfor

 30. 4 Haziran 2020, 8:46 PM

  powerciSCo

 31. 4 Haziran 2020, 8:46 PM

  Seyfe

 32. 4 Haziran 2020, 8:34 PM

  papo1

 33. 4 Haziran 2020, 8:33 PM

  izet

 34. 4 Haziran 2020, 8:33 PM

  juventinos68

 35. 4 Haziran 2020, 8:28 PM

  GioppyGio©

 36. 4 Haziran 2020, 8:25 PM

  veliyıldırım

 37. 4 Haziran 2020, 8:25 PM

  bigzura

 38. 4 Haziran 2020, 8:25 PM

  sahay

 39. 4 Haziran 2020, 8:21 PM

  RasheDaD>®

 40. 4 Haziran 2020, 8:17 PM

  nyakec

 41. 4 Haziran 2020, 8:17 PM

  macmac

 42. 4 Haziran 2020, 8:13 PM

  gutbetci34

 43. 4 Haziran 2020, 8:07 PM

  bluemad

 44. 4 Haziran 2020, 8:05 PM

  cagribey42

 45. 4 Haziran 2020, 7:58 PM

  mbas68

 46. 4 Haziran 2020, 7:56 PM

  kiddaC_13

 47. 4 Haziran 2020, 7:52 PM

  taysin08

 48. 4 Haziran 2020, 7:52 PM

  hayro62

 49. 4 Haziran 2020, 7:52 PM

  Dr_N10

 50. 4 Haziran 2020, 7:35 PM

  salomio7

En çok sohbet edenler

Top