Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En çok mesaj

⚜️ CEP MOBİLE⚜️ 2021 Yılında Hangi iPhone Alınır? (Güncellendi)

Mehmetkarahanlı

Administrative
Yetkili üye
Administratör
2020 Yılında Hangi iPhone Alınır


2019 yılının son günlerindeyiz. Günler sonra yeni yıla giriş yapacağız. Haliyle teknoloji dünyasında da bir hareketlilik söz konusu. Özellikle akıllı telefon piyasasında hızlı bir gelişim ve büyüme var. Sürekli değişen modelleri düşünecek olursak, yeni telefon alacak kullanıcılar için de kafa karışıklığı oldukça normal. iPhone alacaklar için de bu durumda geçerli.

Her ne kadar Android telefonlar gibi çok fazla seçenek olmasa da fiyat ve güncelleme desteği gibi unsurlar iPhone modellerini seçerken de kafa karışıklığına neden olabilir. Bu yazımızda yeni bir iPhone telefon almak isteyenler için önerilerde bulunacağız. Bakalım 2020 yılında hangi iPhone alınır? Hangisini seçmek daha mantıklı?

Güncelleme: Konumuzu yeni yıla göre güncelledik. Yıl 2021 oldu ve değişen çok fazla şey var. Alt kısımda 2021 yılında hangi iPhone alınır bölümünü bulabilirsiniz?

2020 Yılında Hangi iPhone Modelini Almalıyım?
Telefonların özelliklerinden ve neden tercih etmeniz gerektiğinden söz ederek başlayalım. İlk olarak yeni modelleri değerlendirelim.

iPhone XS Serisi mi? iPhone 11 Pro Serisi mi? Hangisini Almalıyız?
Eğer son seri iPhone modellerini tercih edecek bir bütçeniz varsa, ilk karşılaştırma iPhone XS modelleri ile iPhone 11 modelleri arasında olacak. iPhone 11 Pro akıllı telefonlarının tanıtılmasının ardından Apple resmi sayfası üzerinden iPhone XS akıllı telefonlarını kaldırdı.


Bunun yerine iPhone 11 satışlarına devam edildi. Fakat hala iPhone XS stokları var. E-ticaret sitelerinden ya da teknoloji mağazalarından telefonlara ulaşabilirsiniz. Burada iki model arasındaki farklardan söz etmek gerekiyor. Bir kere her iki telefonun da uzun süre güncelleme desteği sunulacak.

iPhone XS-iPhone 11


Burada karşılaştırmayı iki şekilde yapabilirsiniz. Kamera performansı ve fiyat dengesi. iPhone XS modellerinde de başarılı bir kamera sistemi var ancak iPhone 11 serilerinde kamera değişti. iPhone 11 Pro modellerinde 3 arka kamera var.

Gece modu gibi artılar var. Açıkçası kamera performansı gözle görülür bir şekilde artmış durumda. İşlemcilerde yeni A serisi ile değiştirildi. Bunun dışında kamera bölüm tasarımını saymazsak, hemen hemen iki serinin tasarımı da aynı. Burada kararın verdirecek olan fiyat olabilir.

 • iPhone XS 64 GB – 8.000 TL ile 9.000 TL arasında değişiyor.
 • iPhone 11 Pro 64 GB – 11.000 TL
Eğer büyük ekranlı bir telefon istiyorsanız, her iki modelin de Max serisini tercih edebilirsiniz. Tabii ki fiyatlar ona göre değişiyor.

 • iPhone XS Max 64 GB – 10.800 TL ile 11.000 TL arasında
 • iPhone 11 Pro Max 64 GB – 12.000 TL


Genel Görüş

Açıkçası bu denli rakamlara çıktıktan sonra yeni seriyi tercih etmek daha mantıklı olacaktır. iPhone 11 modellerinde 2000 TL’ye kadar daha yüksek fiyatlar sunuluyor ancak kamera ve işlemci artısını unutmamak gerekiyor.

iPhone XR mı? iPhone 11 mi? Hangisini Almalıyım?
Gelelim biraz daha düşük bir seriye. iPhone XR, tanıtıldığı anda seriye yeni bir soluk getirdi. Başarılı akıllı telefon renkleriyle dikkat çekti ve bir hayli öne çıktı. iPhone XR akıllı telefonlarının yerini alan model ise iPhone 11 oldu. Bakarsanız bu modelde de çok önemli bir sistem farkı sunulmadı.

iPhone XR-iPhone 11


iPhone XR akıllı telefonunda kamera tek bir geniş lensten oluşuyordu. iPhone 11 modelinde ise kameralar ikiye çıktı. Bunun dışında işlemciler için de yenileme yapıldı. Fiyatlara geçelim. • iPhone XR – 6.499 TL
 • iPhone 11 – 7.299 TL
Hangisini Almalı?

Fiyat farkı çok yok. Karar size kalmış. iPhone 11 önemli bir fark sunuyor mu derseniz kamera biraz daha iyi. İşlemcilerden söz etmeyeceğiz çünkü iki modelde yer alan işlemcilerde yeterli performans sunacak olan işlemciler. Tabii ki iPhone 11 bu konuda daha başarılı.iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hala Alınır Mı?
iPhone 8 eski tip akıllı iPhone tasarımını sunan son seri olarak dikkat çekiyor. iPhone 8 akıllı telefonlarında Touch ID kullanımı da devam ediyor. Merak edilen detay bu serinin hala alınıp alınmayacağı. Tamamen bütçe ile alakalı bir durum.

Yenilenmiş iPhone 8


iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonları uzun süre güncelleme desteğine devam edecek olan modeller. Böyle düşündüğümüz zaman tercih edilebilecek olan telefonlardan söz ediyoruz. Hala alınabilir bir telefon mu sorusunun cevabı ise evet olur. • iPhone 8 Fiyat: 4.999 TL
 • iPhone 8 Plus Fiyat: 5.999 TL
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Hala Alınır mı?
2020 yılında alınabilecek iPhone telefonlar içerisinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine yer vermek çok doğru değil. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hala güçlü akıllı telefonlar ve görünen o ki bir süre daha güncelleme alacaklar. Fakat her iki akıllı telefon için fiyatlara baktığımız zaman çok daha iyi Android alternatifler var. Özellikle Plus modelinin fiyatı düşünüldüğü zaman, daha farklı serileri tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

 • iPhone 7 32 GB – 3.299 TL
 • iPhone 7 Plus 32 GB – 3.999 TL ile 4.100 TL arasında.


iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Hala Alınır mı?
iPhone 6s serisi iOS 13 güncellemesini aldı. Fakat iPhone 6 akıllı telefonları güncellemeyi almadı. Bu da demek oluyor ki iPhone 6s akıllı telefonları ve iPhone 6s Plus akıllı telefonları için iOS 13 son güncelleme olabilir.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus


Haliyle 2020 yılında tercih edilecek telefonlar değil. Hala alınabilir iPhone modelleri arasında yer alan güçlü telefonlar olsa da güncelleme desteği ve hala yüksek olan fiyatlar bu modelin geri planda kalmasına neden oluyor.

 • iPhone 6s 32 GB – 3.000 TL
 • iPhone 6s 32 GB – 3.200 TL
iPhone 6 serisi, iPhone SE ve iPhone 5s Alınır mı?
Açıkçası iPhone serisinde mantıklı olarak son tercih edeceğiniz seri iPhone 6s akıllı telefonları olur. 2020 yılında alınabilecek iPhone modelleri arasında iPhone 6, iPhone 5s ve iPhone SEmodellerinin yer aldığını söylemek yalan olur. Belki bu modeller içerisinde iPhone SE serisinin farklı bir yeri olabilir.

32 GB ve 128 gb iphone se
32 GB ve 128 gb iphone se fiyat aralığı ne kadar
Fakat diğer modeller güncelleme de almıyor artık. iPhone SE ise kısa süre sonra yenilenebilir. iPhone SE 2 akıllı telefonlarının kısa süre sonra tanıtılması gündemde. Haliyle iPhone SE yerine bu modeli beklemek daha mantıklı olur.

2020 yılında alınabilecek iPhone modellerinden söz ettik. Söz konusu akıllı telefonların fiyatlarına ve özelliklerine göre karar tamamen size kalmış. Bütçeye göre yeni modelleri tercih etmek daha iyi bir seçim olacaktır.

https://www.appleuzmani.net/iphone-x-satislari-isteneni-vermedi/

2021 Yılında Hangi iPhone Alınır? (Güncel Liste)
Evet başta belirttiğimiz gibi artık yeni bir yıldayız ve yeni bir iPhone modelimiz daha var. Konumuzu buna göre güncelleyeceğiz. 2021 yılında hangi modellerin tercih edilebileceğini değerlendireceğim ama önce şunu söylemek istiyorum.

Yeni modellerin üzerinde çok durmak istemiyorum. Zaten güncel modeller en son teknoloji sunanlar. Biz daha çok eski serilerin durumlarından söz edeceğiz ve yeni modelleri kısa bir şekilde geçeceğiz.

iPhone 12 Mini


iPhone 12 Tüm Seri için Yorumun

iPhone 12 serisine dokunmadan geçmeyelim. iPhone 12 toplamda 4 akıllı telefon sunan bir seri olarak geldi.

 • iPhone 12 Mini
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
Tüm modellerde A14 işlemci, iOS 14 son güncellemesi, gelişmiş kamera sistemi ve yüksek çözünürlüklü ekranlar var. Bu seriden birini tercih ederseniz benim görüşüm 4-5 sene akıllı telefonun sizi götüreceği. Tabii ki temiz kullanırsanız. 🙂 Sonuçta telefon minimum 4 güncelleme alacak.2021 Yılında iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Alınır mı?
Evet başlayalım. Geçen sene iPhone 11 güncel modeldi ama şu an eski model konumunda görülebilir. Fakat aslında öyle mi? Değil. iPhone çok fazla değer kaybeden bir telefon değil. Bu konuda daha önce değerlendirmeleri paylaşmıştık.

Haliyle yıl 2021 olsa da iPhone 11 hala alınabilecek olan bir amiral gemisi akıllı telefonu. Daha geniş ekran istiyorsanız Pro Max modelini alabilir, daha uygun fiyatlısını almak istiyorsanız da iPhone 11 temel modeli alabilirsiniz.

Avantajları

 • Liquid Retina ve Pro modeller için de Super Retina XDR ekran bulunuyor.
 • A13 işlemcisi var ve hala çok yüksek performans sunuyor.
 • Malzeme kalitesi çok iyi
 • iOS 14 güncellemesini aldı ve muhtemelen 3-4 sene daha güncelleme gelecek.
 • Kameralar, iPhone 12 serisini aratmayacak kadar başarılı.
iPhone XS ve iPhone XR


2021 Yılında iPhone XS Max veya iPhone XS Alınır mı?
Tasarım değişikliğine adım atılmadan önceki model olan iPhone XS serisi hala popüler bir akıllı telefon. Fakat ayrımı çok iyi yapmak lazım. Birincisi telefonun kamera tasarımı eski ve bu da herkes tarafından beğenilmeyebilir.

İkincisi telefonun sıfırını bulmak zor. Bulsanız bile fiyat yüksek. İkinci el tercih edilebilir ama fiyat dengesine çok dikkat etmeniz lazım. İkinci elde 7-8 bine bu modeli almak yerine iPhone 11 tercih edilebilir. Uygun fiyatlı, temiz ikinci eller ise 2021 yılında da tercih edilebilir.

Avantajları

 • Ekran tasarımı değişmiyor. Görüntü kalitesi iyi
 • A12 Bionic işlemciler var. Hala performansı çok iyi
 • iOS 14 aldı ve uzun süre güncelleme almaya devam edecek.
 • Kameralar biraz geri planda kaldı ama çekim kalitesi sonuçta iPhone’u yansıtıyor.


2021 Yılında iPhone XR Alınır mı?
iPhone XR biraz daha farklı bir havaya sahip olan bir seri. Şu an satışları devam eden akıllı telefon, hem renkli tasarım hem de son nesil çentikli ekranla geliyor. Kamera tasarımı da bir hayli başarılı. iPhone 11 ile karşılaştırabileceğiniz bir seri. Kamerası güçlü, Liquid Retina ekranı başarılı telefon 6-7 bin TL civarında ve tercih edilebilir bir seri.

Burada karar vermeniz gereken kısım şu ki iPhone 11 mi yoksa iPhone XR mı? Aradaki fiyat farkını karşılayabiliyorsanız iPhone 11’i alın derim çünkü işlemci nesli de değişiyor. 2021 yılında hangi iPhone alınır listemize devam edelim.

Avantajları

 • A12 Bionic işlemcileri hala yeterli
 • Yine Liquid Retina ekran var
 • Tek kamera var ama kamera kötü değil.
 • iOS 14 aldı ve güncelleme almaya devam edecek


2021 Yılında iPhone X Alınır mı?
Çentik ekranın ilk kullanıldığı o ender model. Genel yorumlar göre iPhone X güzel telefondu. Eski mi derseniz eskidi evet ama ölmedi. Yazılım güncellemeleri almaya devam ettiği sürece de ölmeyecek.

Telefonun sıfırını zaten bulamazsınız ama ikinci elinde 4-5 bin bandında rakamlara ulaşabilirsiniz. Alınabilir mi derseniz ben olsam almam. Bu telefonun içerisinde A11 işlemci var. Ekranı daha küçük. Ben olsam biraz daha fiyat farkı verir ve sıfır iPhone XR alırım.

Avantajları

 • Güncelleme Almaya devam ediyor
2021 yılında hangi iPhone alınır


2021 Yılında iPhone 8 Plus ve iPhone 8 alınır mı?
2021 yılında hangi iPhone alınır sorusunda kritik bir noktaya geldik. iPhone 8 Plus ve iPhone 8. Yine telefonlarda A11 işlemcileri yer alıyor. Plus modelini ikinci elde 3 bin TL civarlarında bulabiliyorsunuz.

Burada tamamen fiyatı öne süreceğim. Bu fiyata bu telefon alınır mı derseniz sonuçta bir iPhone derim. Ama uzun ömürlü olur mu derseniz işte ona garanti yok. Yavaş yavaş iPhone 8 serisine de sıra geliyor. Bu model için de güncelleme alıp almayacağını konuşacağımız günler yaklaşıyor. Ama dediğim gibi fiyat performans olarak değerlendirilecek olursa alınabilir. Ama ben olsam iPhone SE 2020 alırım.

Avantajları

 • Güncelleme Almaya devam ediyor
2021 yılında hangi iPhone alınır


2021 Yılında iPhone SE 2020 Alınır mı?
Bunu biraz daha kısa kesmek istiyorum. Evet bu model içerisinde A13 işlemci var. Tamam eski tasarım ama iPhone 8 alacağınıza bu modeli alın derim. Fiyatlar çok yakın.

Avantajları

 • A13 işlemci kullanıyor
 • Kamera gayet iyi
 • Güncelleme devam ediyor
iPhone 7 ve 7 Plus


2021 Yılında iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Alınır mı?
İşte en çok merak edilen kısım. 2021 yılında hangi iPhone alınır listesinde de aranan modeller. Güncel analizlere göre şu an en çok kullanılan iPhone serisi 7 serisi. Tasarımı çok şık bulunan telefon, şu an ilgi çekiyor ama 2021 yılında alınır mı derseniz ben almam.

Çok uygun bir fiyata bulursanız alın. Ama onun dışında tercih edilmez çünkü güncelleme için sıkıntılı bir model. Son iddialara göre iOS 15 için iPhone 6s dönemi bitti. Yani sıra iPhone 7 modeline geldi. Telefon muhtemelen iOS 15 ile final verecek. 2021 yılında tercih edilmez.

iPhone 6 ve iPhone 6s


2021 Yılında iPhone 6S serisi ve Daha Eski Modeller Alınır mı?
Kocaman bir çarpı. Bu telefonlar için zaten güncelleme konusunda bir tartışma var ve büyük ihtimalle iPhone 6s serisi de güncelleme almayacak. Güncelleme iPhone 7 ile başlayacak. iOS 15 almaması çok büyük eksikli olur. Bu nedenle daha eski serilerin tartışılmaz bir şekilde tercih edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

2021 yılında hangi iPhone alınır sorusuna da cevap verdik. Bu kısmı bir güncelleme olarak ekliyoruz. Yukarıdaki yorumlar 2020 yılı için geçerli. O yüzden bu yorumları ayrı üst kısmı ayrı değerlendirin. Ne diyelim 2022 yılında yeni bir öneri güncellemesiyle görüşmek üzere. 🙂
 

Çevrimiçi üyeler

Sohbet kullanıcıları

Çevrimiçi istatistikler

Çevrimiçi üyeler
6
Çevrimiçi ziyaretçiler
90
Toplam ziyaretçiler
96

Forum istatistikleri

Konular
23,124
Mesajlar
205,404
Üyeler
6,732
Son üye
Mamed98

🔰 Gün içi aktif kullanıcılar [*.24Saat] 🔰

 1. 6 Mart 2021, 5:13 AM

  tekin121

 2. 6 Mart 2021, 5:09 AM

  pajoslav

 3. 6 Mart 2021, 5:08 AM

  gkhn147741

 4. 6 Mart 2021, 5:05 AM

  AZIZ

 5. 6 Mart 2021, 4:54 AM

  juventinos68

 6. 6 Mart 2021, 5:15 AM

  merlin

 7. 6 Mart 2021, 4:47 AM

  Niko

 8. 6 Mart 2021, 4:47 AM

  ramadan güdücü

 9. 6 Mart 2021, 4:38 AM

  Mamed98

 10. 6 Mart 2021, 4:34 AM

  lazcengiz

 11. 6 Mart 2021, 4:10 AM

  Moruk

 12. 6 Mart 2021, 3:59 AM

  abtani

 13. 6 Mart 2021, 3:08 AM

  vn5socks.net

 14. 6 Mart 2021, 3:02 AM

  Mehmetkarahanlı

 15. 6 Mart 2021, 3:01 AM

  Dalton Os

 16. 6 Mart 2021, 3:01 AM

  error

 17. 6 Mart 2021, 3:00 AM

  Bacanak>>46

 18. 6 Mart 2021, 2:54 AM

  enigm@>>46

 19. 6 Mart 2021, 5:21 AM

  arıza66

 20. 6 Mart 2021, 2:48 AM

  sugar_agam

 21. 6 Mart 2021, 2:37 AM

  cengo

 22. 6 Mart 2021, 2:26 AM

  William_1

 23. 6 Mart 2021, 2:15 AM

  mr_strauss

 24. 6 Mart 2021, 2:13 AM

  hüseyin22

 25. 6 Mart 2021, 2:01 AM

  FurkaN

 26. 6 Mart 2021, 1:58 AM

  mashako

 27. 6 Mart 2021, 1:46 AM

  Manu92

 28. 6 Mart 2021, 1:42 AM

  serdarstone

 29. 6 Mart 2021, 1:40 AM

  VIP_USTA

 30. 6 Mart 2021, 1:33 AM

  Aylak64

 31. 6 Mart 2021, 1:31 AM

  Arvani

 32. 6 Mart 2021, 1:24 AM

  kenan

 33. 6 Mart 2021, 1:23 AM

  ahmetbend58

 34. 6 Mart 2021, 1:20 AM

  CanPolaT_36

 35. 6 Mart 2021, 1:10 AM

  dumik

 36. 6 Mart 2021, 1:04 AM

  Aligama

 37. 6 Mart 2021, 12:49 AM

  Ximmystar

 38. 6 Mart 2021, 12:43 AM

  PEPPE.63

 39. 6 Mart 2021, 12:38 AM

  emrahsky

 40. 6 Mart 2021, 12:36 AM

  Ali_70

 41. 6 Mart 2021, 12:27 AM

  ilkman

 42. 6 Mart 2021, 12:19 AM

  Spinda

 43. 6 Mart 2021, 12:15 AM

  anwraj

 44. 6 Mart 2021, 12:14 AM

  kaasci

 45. 6 Mart 2021, 12:07 AM

  garip61

 46. 6 Mart 2021, 12:06 AM

  haki

 47. 5 Mart 2021, 11:48 PM

  Zurich

 48. 5 Mart 2021, 11:44 PM

  messaid saadane

 49. 5 Mart 2021, 11:43 PM

  turi

 50. 5 Mart 2021, 11:42 PM

  ciccio49

 51. 5 Mart 2021, 11:33 PM

  Ayhan 433

 52. 5 Mart 2021, 11:32 PM

  sdy

 53. 5 Mart 2021, 11:29 PM

  cemo

 54. 5 Mart 2021, 11:18 PM

  türkg

 55. 5 Mart 2021, 11:16 PM

  UnTouchuD

 56. 5 Mart 2021, 11:15 PM

  ejder

 57. 5 Mart 2021, 11:07 PM

  infinity

 58. 5 Mart 2021, 11:06 PM

  Cetinerm

 59. 5 Mart 2021, 11:03 PM

  Yigido5858

 60. 5 Mart 2021, 11:00 PM

  DARK

En çok sohbet edenler

Top