Welcome to Uydu Max Sat

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Yeni mesajlar Yeni konular En çok tepki En çok görüntülenen En çok mesaj


Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Google Arama Motoru


║🔴[₪⭐️]║WİNDOWS║⭐️🔴║ ║🔴⇨║Windows ®10║KB5022834║Insider Uptade║⇦❇️🔴║

Mehmetkarahanlı

║Administaratör║🇹🇷║👑⚔️🏆🌟🌟🌟🌟💎💎💎🎀║🇹🇷║
Yetkili üye
║👑║Administratör║👑║
║Moderatör║⭐️║
Katılım
17 Ağustos 2018
Mesajlar
44,027
Reaction score
9,488
Puanlar
113
Konum
║🇹🇷║Bursa║
İnternet sitesi
www.uydumaxsat.com
🔴⇨║WİNDOWA_10║KB5022834║Insider Uptade║⇦❇️🔴
🔴⇨║WİNDOWA_10║KB5022834║Insider Uptade║⇦❇️🔴
🔴⇨║WİNDOWA_10║KB5022834║Insider Uptade║⇦❇️🔴
1676889996846.png
 
Last edited:

Mehmetkarahanlı

║Administaratör║🇹🇷║👑⚔️🏆🌟🌟🌟🌟💎💎💎🎀║🇹🇷║
Yetkili üye
║👑║Administratör║👑║
║Moderatör║⭐️║
Katılım
17 Ağustos 2018
Mesajlar
44,027
Reaction score
9,488
Puanlar
113
Konum
║🇹🇷║Bursa║
İnternet sitesi
www.uydumaxsat.com

Windows 10 21H2 19044.1200 yapısıyla birlikte birçok farklı alanda yaşanan sorunlar çözüme kavuşuyor.

Microsoft, windows 11 için mesai harcamaya devam ederken aynı zamanda Windows 10 için de çalışmalarını sürdürüyor. Windows 10 21H2 için hazırlanan 19044.1200 (KB5005101) önizleme yapısı, şu anda Insider kullanıcıları için indirmeye sunuldu.
Bu güncelleme kısa bir süre test edildikten sonra tüm kullanıcılar için yayınlanmaya başlayacak. Güncelleme içeriğine gelirsek, Microsoft’un birkaç özelliğin dışında genel olarak hata düzeltmelerine odaklandığını görüyoruz.
Windows 10 21H2 19044.1200 ile Gelen Yenilikler

 • Gelişmiş Wi-Fi güvenliği için WPA3 H2E standardına destek sağlandı.
 • Windows Hello for Business, basitleştirilmiş parolasız dağıtımları desteklemek ve birkaç dakika içinde dağıtımdan çalıştırma durumuna ulaşmak için bulut güveni adı verilen yeni bir dağıtım yöntemi sunuyor.
 • Makine öğrenimi ve diğer yoğun bilgi işlem iş akışları için Linux için Windows Alt Sisteminde (WSL) ve Windows üzerinde Linux için Azure IoT Edge (EFLOW) dağıtımlarında GPU işlem desteği.

Windows 10 21H2 19044.1200 ile Yapılan İyileştirmeler

 • Yüksek dinamik aralıklı (HDR) monitörlerde standart dinamik aralık (SDR) içeriği için parlaklığı sıfırlayan bir sorun çözüldü.
 • Hazırda Bekletme durumundan sonra harici bir monitörün siyah ekranda kalmasını sağlayan bir sorun giderildi.
 • Titreyen ve ekranda yapay çizgi dokularının görünmesine neden olan bir sorun çözüldü.
 • USB ses aktarımını destekleyen dizüstü bilgisayarlarda USB bağlantılı kulaklıkların çalışmasını engelleyen bir sorunu çözüldü. Bu sorun, dizüstü bilgisayarlara üçüncü taraf ses sürücüleri yüklendiğinde meydana geliyordu.
 • Distributed Component Object Model (DCOM) etkinleştirme hatalarını izlemesini engelleyen bir sorun düzeltildi.
 • Windows Uzaktan Yönetim (WinRM) hizmetinin yüksek yük altındayken çalışmayı durdurmasına neden olabilecek bir iş parçacığı sorunu düzeltildi.
 • Windows Yönetim Araçları (WMI) sağlayıcı ana bilgisayar işleminin çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Farklı birimlerde depolanan Distributed File System (DFS) yolları arasında dosya geçişinin başarısız olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Düşük bellek durumundan sonra WMI deposuna veri yazılmasını engelleyen bir sorun giderildi.
 • VBScript içinde oluşan bir bellek sızıntısı düzeltildi.
 • Out-of-box experience (OOBE) işlemi sırasında kullanıcı adı kutusuna herhangi bir şey yazılmasını engelleyen hata giderildi.
 • Uygulamaların çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzeltildi. Bu sorun, edgegdi.dll’nin kurulu olmadığı cihazlarda meydana geliyor. Hata mesajı ise şu şekilde: “Edgegdi.dll bulunamadığından kod yürütme devam edemiyor”
 • Temasız pencereler kullanan bir uygulamayı simge durumuna küçültmenizi engelleyebilecek bir sorun düzeltildi.
 • Dokunmatik giriş hareketi sırasında cihazınızın çalışmayı durdurmasına neden olabilecek bir sorun çözüldü. Bu sorun ekrana dokunurken birden fazla parmak kullanıldığında oluşuyordu.
 • Bir metin kutusunu Office 365 uygulamalarına kopyalayıp yapıştırmayla ilgili bir sorun giderildi IME, metin kutusuna metin eklemenizi engelliyordu.
 • Package Family Name kurallarını belirtirken Code Integrity kurallarının düzgün çalışmasını engelleyen bir sorun giderildi.
 • ShellHWDetection hizmetinin Privileged Access Workstation (PAW) cihazında başlatılmasını engelleyen ve BitLocker sürücü şifrelemesini yönetmenizi engelleyen bir sorun düzeltildi.
 • Windows Defender Exploit Protection’da bazı Microsoft Office uygulamalarının belirli işlemcilere sahip makinelerde çalışmasını engelleyen bir sorun düzeltildi.
 • Remote App kapalıyken bile IME araç çubuğunun görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 • “Sistemin yeniden başlatılmasında belirtilen günden daha eski kullanıcı profillerini sil” seçeneğiyle birlikte oluşabilecek bir sorun düzeltildi. Bir kullanıcı, ilkede belirtilen süreden daha uzun süre oturum açtıysa başlangıçta profiller beklenmedik bir şekilde silinebiliyordu.
 • “Her zaman bu cihazda kal” Microsoft OneDrive eşitleme ayarıyla ilgili bir sorun düzeltildi. Windows güncellemelerini yükledikten sonra ayar beklenmedik bir şekilde “Yalnızca bilinen klasörler” olarak sıfırlanıyordu.
 • Bir kullanıcı Japonca yeniden dönüştürmeyi iptal ettiğinde yanlış Furigana sonucu sağlayan bir sorun düzeltildi.
 • Bluetooth kulaklıkların müzik çalmak için Gelişmiş Ses Dağıtım Profili (A2DP) kullanarak bağlanmasını engelleyen ve kulaklıkların yalnızca sesli aramalar için çalışmasına neden olan bir problem çözüldü.
 • “Target Product Version” politikası dahil edildi. Böylece yöneticiler, cihazların taşınmasını veya açık kalmasını istedikleri Windows ürününü belirleyebiliyor. Örneğin Windows 10 veya Windows 11.
 • Arama performansını iyileştirmek için yerel güvenlik yetkilisi (LSA) Arama Önbelleğindeki varsayılan giriş sayısı artırıldı.
 • Yönetici veya misafir hesabı gibi yinelenen yerleşik yerel hesaplar oluşturabilecek bir sorun düzeltildi.
 • srv2!Smb2CheckAndInvalidateCCFFile içindeki 0x1E durdurma hatası giderildi.
 • “HRESULT E_FAIL, bir COM bileşenine yapılan bir çağrıdan döndürüldü” hatasıyla aktarım doğrulamalarının başarısız olmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi. Bu sorun, kaynak olarak Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 veya Windows Server 2012 kullanıldığında oluşuyordu.
 • Veri tekilleştirme filtresi, bir yeniden ayrıştırma noktasında hasar tespit ettikten sonra sistemin çalışmayı durdurmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi. Bu sorun, önceki bir güncellemede sunulan sürücüsü değişiklikleri nedeniyle meydana geliyor.
 • Veri kaybını düzeltmek için kullanılan (/B) robocopy komutuyla ilgili bir sorun düzeltildi. Bu sorun, kaynak konum Azure Dosya Eşitleme dosyaları veya katmanlı Bulut Dosyaları içerdiğinde oluşuyordu.
 • Artık kullanılmayan Storage Health özelliğinden OneSettings API’lerine yönelik sorgu çalıştırması durduruldu.
 • 1400’ün üzerinde yeni mobil cihaz yönetimi (MDM) politikası etkinleştirildi.

Bilinen Sorunlar

 • İsteğe bağlı bir güncelleştirmeyi indirdikten sonra Windows Update ayarları sayfasının askıda kalması. Bununla karşılaşırsanız, Windows Update ayarları sayfasını kapatıp yeniden açabilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

║Administaratör║🇹🇷║👑⚔️🏆🌟🌟🌟🌟💎💎💎🎀║🇹🇷║
Yetkili üye
║👑║Administratör║👑║
║Moderatör║⭐️║
Katılım
17 Ağustos 2018
Mesajlar
44,027
Reaction score
9,488
Puanlar
113
Konum
║🇹🇷║Bursa║
İnternet sitesi
www.uydumaxsat.com

Windows 11 için sıkı çalışan Microsoft, Windows 10 için belirli aralıklarla güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Windows Insider’lar bugün windows 10 21H2 Build 19044.1618 [KB5011543]güncellemesini almaya başladı.

Bugünkü sürüm, Windows 11’in Arama güncellemelerini diğer birkaç iyileştirme ve düzeltmeyle birlikte eski işletim sistemine getiriyor. Bunun dışında Windows 10’da yaşanan bazı sorunlar çözüme kavuşturuldu.
Windows 10’da Öne Çıkanları Arayın

Kısa süre önce windows 11 insider zaman içindeki ilginç anları vurgulayan bir Arama güncellemesi sunulmuştu. Aramada öne çıkan bu özellik şimdi Windows 10’a geliyor. Microsoft bu geliştirmeyi sunmak için ölçülü bir yaklaşım izliyor ve önümüzdeki aylarda geniş kullanılabilirlik sağlanacak.

Aramadan artık çevrimiçi olarak dünyada trend olan gönderileri görmek mümkün. Öte yandan web’de uygulamalarınızı, dosyalarınızı, ayarlarınızı ve hızlı yanıtlarınızı aramaya devam edebilirsiniz.

Click here to view the original image of 711x646px.

Görev çubuğu arama kutusu ve arama ana sayfası, daha fazlasını keşfetmenize, bağlantıda kalmanıza ve üretken kalmanıza yardımcı olan eğlenceli çizimler de dahil olmak üzere düzenli aralıklarla güncellenecek. Aramada öne çıkanlar, tatiller, yıldönümleri ve çeşitli özel günleri hem küresel hem de bölgesel olarak görebiliyoruz. Aramada öne çıkanlar, iş veya okul hesabınızla oturum açtığınızda ise kuruluşunuzdaki en son güncellemeleri, önerilen kişileri, dosyaları ve daha fazlasını içerecek.
Yeni özellik dinamik ve gün boyunca yeni içerikle güncellenecek. Bu bağlamda kullanıcıların üretken kalmaları için yeni içerik, web siteleri ve ilginç konular keşfetmelerine yardımcı olabilir.

Click here to view the original image of 711x646px.

İyileştirmeler ve Çözülen Sorunlar

 • İşletim sistemindeki Windows bildirimlerini kullanarak bildirim gönderen uygulamalarda senaryoları daha kolay tanımlamak için toast butonlarının rengini değiştirme olanağı sağlandı. Bu özellik ayrıca bildirimleri görsel olarak daha kompakt hale getiriyor.
 • İşletim sisteminde Windows bildirimlerini kullanarak bildirim gönderen uygulamalar için Eylem Merkezi’nde varsayılan olarak bir uygulamanın ilk üç bildirimini genişleten yeni bir yaklaşım uygulandı. Bu özellik, aynı anda etkileşimde bulunabileceğiniz birden fazla bildirim görüntülüyor.
 • Uzak Masaüstü kurulum ortamında searchindexer.exe’nin yanıt vermemesine neden olan bir sorun çözüldü.
 • searchindexer.exe’yi etkileyen ve Microsoft Outlook’un çevrimdışı aramasının son e-postaları döndürmesini engelleyen bir sorun giderildi.
 • Ulusal Dil Desteği (NLS) sürümünü 6.3’ten 6.2’ye değiştirdiğinizde Windows’u devre dışı bırakabilecek bir sorun çözüldü.
 • Modern tarayıcıların gpresult/h tarafından oluşturulan HTML’yi doğru şekilde oluşturamaması sorununu düzeltildi.
 • AppLocker için PowerShell testi sırasında bir dosya için “Erişim reddedildi” istisnasına neden olan bir sorun giderildi.
 • Grup İlkesi Hizmetinin, Grup İlkesi Kayıt Defteri Tercihleri için telemetri bilgilerini işlemeyi durdurmasına neden olabilecek bir sorun ele alındı.
 • Tam etki alanı adı (FQDN) ve alt ağ koşulları belirttiğinizde DNS Server sorgu çözümleme ilkesinin beklendiği gibi çalışmasını engelleyebilecek bir sorun düzeltildi.
 • PacRequestorEnforcement’ta etki alanı denetleyicisinin performansını düşüren bir yığın sızıntısı giderildi.
 • Anahtar Dağıtım Merkezi (KDC) Proxy’sini etkileyen bir sorun çözüldü. KDC Proxy’si, Key Trust Windows Hello for Business’ta oturum açmak için Kerberos biletlerini düzgün şekilde alamıyordu.
 • Azure Active Directory (AAD) Web Hesap Yöneticisi’nde (WAM) Microsoft Hesabı (MSA) Geçiş senaryoları için destek eklendi.
 • Yük devretme kümesi adı nesnesi (CNO) veya sanal bilgisayar nesnesi (VCO) parola değişiklikleri dahil olmak üzere belirli parola değişikliği senaryoları sırasında Olay Kimliği 37’yi günlüğe kaydeden bir sorun düzeltildi.
 • Silent BitLocker etkinleştirme ilkesini kullandığınızda istemeden Güvenilir Platform Modülü (TPM) koruyucusu ekleyebilecek bir sorun çözüldü.
 • Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) iletişim kutusunun yükseltilmiş ayrıcalıklar isteyen uygulamayı doğru şekilde göstermesini engelleyen bir sorun giderildi.
 • Bilgisayar hesaplarını etki alanları arasında taşırken Move-ADObject komutunun başarısız olmasına neden olan bir sorun çözüldü. Hata mesajı: “Yalnızca bir değere sahip olabilen bir öznitelik için birden çok değer belirtildi”.
 • Bir ilke değişikliğinden sonra Event 4739’un belirli özniteliklerin yeni değerlerini görüntülemesini engelleyen bir sorun düzeltildi.
 • Android cihaz kullanıcılarının Microsoft Outlook veya Microsoft Teams gibi bazı Microsoft uygulamalarında oturum açmasını engelleyen bir sorun çözüldü.
 • Ayrık DNS ana bilgisayar adları kullanan ortamlarda etki alanına katılmanın başarısız olmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
 • Oturum açtığınız kimlik bilgileri penceresinin Geri düğmesinin yüksek kontrastlı siyah modunda görünmesini engelleyen bir sorunu düzeltildi.
 • SMB sağlamlaştırma etkinleştirildiğinde bir IP Adresi kullanarak Sunucu İleti Bloğu (SMB) paylaşımlarına erişmenizi engelleyen bir sorun giderildi.
 • SMB için En İyi Uygulama Çözümleyicisi (BPA) değerleri daha yeni platformlar için güncellenmediğinde oluşan bir sorun çözüldü.
 • SMB Sunucusunda (srv2.sys) 0x1E durdurma hatasına neden olan bir sorun çözüldü.
 • Bir küme oluşturduğunuzda NetBIOS ve DNS Active Directory etki alanı adları arasında uyumsuzluğa neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Bir metin dosyasını PDF’ye dönüştürdüğünüzde Ağ Dosya Sistemi (NFS) yeniden yönlendiricisinin çalışmayı durdurmasına (0x50 hatası) neden olan bir sorun çözüldü.
 

Mehmetkarahanlı

║Administaratör║🇹🇷║👑⚔️🏆🌟🌟🌟🌟💎💎💎🎀║🇹🇷║
Yetkili üye
║👑║Administratör║👑║
║Moderatör║⭐️║
Katılım
17 Ağustos 2018
Mesajlar
44,027
Reaction score
9,488
Puanlar
113
Konum
║🇹🇷║Bursa║
İnternet sitesi
www.uydumaxsat.com
Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.
 

Mehmetkarahanlı

║Administaratör║🇹🇷║👑⚔️🏆🌟🌟🌟🌟💎💎💎🎀║🇹🇷║
Yetkili üye
║👑║Administratör║👑║
║Moderatör║⭐️║
Katılım
17 Ağustos 2018
Mesajlar
44,027
Reaction score
9,488
Puanlar
113
Konum
║🇹🇷║Bursa║
İnternet sitesi
www.uydumaxsat.com
Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.
 

Forum istatistikleri

Konular
24,008
Mesajlar
329,481
Üyeler
23,357
Son üye
zynp2406

Çevrimiçi yöneticiler

 • [email protected]
  ║Süper_Moderatör║🇹🇷║👑🏆🌟🌟🎀║🇹🇷║
 • keycatcher
  ║Config_MAKER║TR║ 👑🏆🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🎀║TR║
 • eerol
  ║Super_ADMIN║🇹🇷║👑🏆🌟🌟🌟🌟💎💎💎💎🎀║🇹🇷║

Çevrimiçi istatistikler

Çevrimiçi üyeler
26
Çevrimiçi ziyaretçiler
101
Toplam ziyaretçiler
127

Son mesajlar

🔰 Gün içi aktif kullanıcılar [*.24Saat] 🔰

 1. 30 Mart 2023, 1:02 PM

  zynp2406

 2. 30 Mart 2023, 12:19 PM

  dost3851

 3. 30 Mart 2023, 12:27 PM

  stefmir

 4. 30 Mart 2023, 12:21 PM

  Agina

 5. 30 Mart 2023, 1:04 PM

  gomak75

 6. 30 Mart 2023, 12:39 PM

  batkov

 7. 30 Mart 2023, 12:11 PM

  atinay

 8. 30 Mart 2023, 1:06 PM

  niyazi

 9. 30 Mart 2023, 12:09 PM

  Metindondu262626

 10. 30 Mart 2023, 12:58 PM

  kamdav

 11. 30 Mart 2023, 12:08 PM

  omriye

 12. 30 Mart 2023, 12:16 PM

  kaptan-8

 13. 30 Mart 2023, 12:06 PM

  nik1177

 14. 30 Mart 2023, 12:16 PM

  emrahsky

 15. 30 Mart 2023, 12:05 PM

  Ferced

 16. 30 Mart 2023, 12:05 PM

  polat abe

 17. 30 Mart 2023, 12:05 PM

  linzer

 18. 30 Mart 2023, 12:02 PM

  pepesat

 19. 30 Mart 2023, 12:16 PM

  kuafor41

 20. 30 Mart 2023, 12:00 PM

  Suat

 21. 30 Mart 2023, 12:00 PM

  Kapkara

 22. 30 Mart 2023, 11:57 AM

  bekirdede

 23. 30 Mart 2023, 11:56 AM

  acemiler

 24. 30 Mart 2023, 12:42 PM

  Realityforone

 25. 30 Mart 2023, 1:10 PM

  umuti1975

 26. 30 Mart 2023, 11:54 AM

  Ksendz60

 27. 30 Mart 2023, 12:33 PM

  Servey

 28. 30 Mart 2023, 11:54 AM

  Mladen

 29. 30 Mart 2023, 11:54 AM

  Segmen

 30. 30 Mart 2023, 11:53 AM

  Çetini

 31. 30 Mart 2023, 11:50 AM

  askantv

 32. 30 Mart 2023, 11:50 AM

  Meku27

 33. 30 Mart 2023, 11:49 AM

  Sabo78

 34. 30 Mart 2023, 12:19 PM

  halter42

 35. 30 Mart 2023, 11:49 AM

  aziz59

 36. 30 Mart 2023, 1:06 PM

  Kostanol

 37. 30 Mart 2023, 11:49 AM

  Bay_PuRo

 38. 30 Mart 2023, 12:45 PM

  kolpaçino

 39. 30 Mart 2023, 11:47 AM

  yüce

 40. 30 Mart 2023, 11:45 AM

  lelo

 41. 30 Mart 2023, 11:45 AM

  sertacca

 42. 30 Mart 2023, 11:44 AM

  kemal99

 43. 30 Mart 2023, 11:43 AM

  jetixxx20

 44. 30 Mart 2023, 11:43 AM

  sadullah2664

 45. 30 Mart 2023, 11:39 AM

  saridede

 46. 30 Mart 2023, 11:39 AM

  barracuda

 47. 30 Mart 2023, 1:02 PM

  satkotek2

 48. 30 Mart 2023, 11:38 AM

  demirm

 49. 30 Mart 2023, 11:37 AM

  veliaht2003

 50. 30 Mart 2023, 11:36 AM

  Hulu2001

 51. 30 Mart 2023, 11:34 AM

  justicefb

 52. 30 Mart 2023, 12:59 PM

  Karaoglan1980

 53. 30 Mart 2023, 11:32 AM

  yxtt

 54. 30 Mart 2023, 11:32 AM

  adki70

 55. 30 Mart 2023, 11:29 AM

  activexpert

 56. 30 Mart 2023, 11:29 AM

  VictorContra

 57. 30 Mart 2023, 11:28 AM

  odsei77777

 58. 30 Mart 2023, 11:26 AM

  sero58

 59. 30 Mart 2023, 11:26 AM

  burt1

 60. 30 Mart 2023, 12:16 PM

  korkmazuydu

Web Site Builder www.724web.com

Top